Hauba nije legla...

Hauba nije legla...

Član
Eto sta uradi 40 km/h da covjek ne moze spavati...:icon_sad:
Treba mi mala pomoc, nakon manjeg udara savio sam samo malo haubu sitnica mala ali uradio sam je prefarbana cijela na njoj se nezz nista...
Ali eto izgleda da mi limar nije uradio kako treba mislim spricanjem sam zadovoljan ali na slikama se vidi da hauba nije legla kako treba jbg. fali joj jos 3 mm sto me jako nervira i zivcira da cu da poludim...zato hocu da rijesim to pa mi treba mala pomoc strucnjaka kojih ovdje ima uhh hvala bogu...;)
Eh sad sta da uradim da bi se ona zatvorila i legla u potpunosti da mogu mirno spavat :icon_biggrin: vidi se na ovim slikama takodje da je sina u braniku malo savijena 2-3 mm a nije mi jasno kako je branik netaknut svana ccc e jel sad mozda do te sine i ona joj neda da priljubi ili sta vec ima tu sto joj smeta...hvalla unaprijeed...
Evo i slikaa...





 
Član
Odvrnes bravu na veznom limu i pomaknes je 1-2mm gore i onda ce ti se potpuno normalno zatvarati, ako je u tome problem. Sto se tice slika bar su ti falcevi dobro sjeli sto se tice haube :) mada je na desnoj strani ostala malo odignuta ali to je zato sto nije pravilno izvucena i uradjena prije lakiranja, a tu ne mozes nista jer bi samo unistio lak sta bi god radio. Sto se tice branika to ti je kriv branik unutra (limeni branik) sto se nalazi ispod plastike ilisu samo nabijeni serati. Zasto ga ne skines i ne vidis sta je problem, pa nije ga tesko skinuti za nekih 10-ak minuta. :)
 
Član
gdje je ta brava na veznom limu ako mozes malo bolje pojasnit gdje se ona nalazi :icon_biggrin: a nisam imo vremena da skidam branik a i iskreno se bojim kako cu ja to vratit jel komplikovano ipak ja nisam nikakav autolimar..:icon_biggrin: i da thanks na pomoci....:lol:
 
Član
Pogledas gore na haubi gdje je ona kukica sto zatvara haubu i dole na veznim limu ti se nalazi ta bravica ili vidi se 100% kad dignes haubu samo ne znam na astri sa koje se strane nalaze serafi ili su s vana ili unutra ali uglavnom malo kad razgledas oko nje znaci tamo gdje se hauba ima bravicu za otvaranje i onu kukicu i onda dole na veznom limu se nalazi bravica za zakljucavanje haube ili kako je neki zovu klijesta ;) to mora da je malo dobio vezni lim po guzi :icon_smile: kad hauba nece da se zatvori ali moci ces rijesiti to sa dizanjem te bravice za haubu. Ili jos jedan nacin kako ces je naci s tim da pratis sajlu kojom se otvara hauba i ona ce te dovesti tacno do nje :)
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Pogledas gore na haubi gdje je ona kukica sto zatvara haubu i dole na veznim limu ti se nalazi ta bravica ili vidi se 100% kad dignes haubu samo ne znam na astri sa koje se strane nalaze serafi ili su s vana ili unutra ali uglavnom malo kad razgledas oko nje znaci tamo gdje se hauba ima bravicu za otvaranje i onu kukicu i onda dole na veznom limu se nalazi bravica za zakljucavanje haube ili kako je neki zovu klijesta ;) to mora da je malo dobio vezni lim po guzi :icon_smile: kad hauba nece da se zatvori ali moci ces rijesiti to sa dizanjem te bravice za haubu. Ili jos jedan nacin kako ces je naci s tim da pratis sajlu kojom se otvara hauba i ona ce te dovesti tacno do nje :)
hvala druze...probacemo nesto...;)
 
Član
danas skidao branik nista lakse 5 min. posla i unutarnji lim mi je savijen tacno 3mm unutra, pokusao sam ga peglati ali ne ide ne mogu sam tako da ide novi unutaarnji lim (šina) i branik ce da sjede tek kako treba, a sto se tice haube probao sve i svasta i nema boga da legne bolje...nezz koji joj je...
 
Član
Heheeh rekao sam ti za branik da ide lako :) sto se tice haube samo tu bravicu pomakni prema gore i mora leci fino :) jer ona regulise visinu haube kad se zatvori i na njoj imas stelanje par mm lijevo i desno i gore dole i to je 100% Isprati kuda ide sajla od haube i nacices je, ja mislim da je iznad nje plastika ali nisam siguran ne sjecam se :)
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Heheeh rekao sam ti za branik da ide lako :) sto se tice haube samo tu bravicu pomakni prema gore i mora leci fino :) jer ona regulise visinu haube kad se zatvori i na njoj imas stelanje par mm lijevo i desno i gore dole i to je 100% Isprati kuda ide sajla od haube i nacices je, ja mislim da je iznad nje plastika ali nisam siguran ne sjecam se :)
u svakom slucaju druze hvala ti a upratio sam :D tu sajlicu i naso sam to sto drzi haubu i ono stoji perfektno a to sto kazes za lijevo desno gore i dole mogu ja njega stelat i nastimano je ono do kraja da ne bi islo ispod ivice blatobrana ako ga pomaknem jos dole onda ce mi ona bit nize od ivice blatobrana....al skontat cemo vec nesto valjda....
 
Član
nisam neki strucnjak ali vidio sam ovakvih slucajeva vise i mislim da nikad nece leci kao sto je bila je se vjerovatno prilikom udara tu prelomila hauba, kod druga je ovako bilo i vie puta je radio ali nikad to nije to
 
Član
drug poslusaj meene imas odbojne gume na veznom limu ili na haubi i samo podesis visinu i to je to a moze biti i do ove brave
 
Član
normala je napisao(la):
nisam neki strucnjak ali vidio sam ovakvih slucajeva vise i mislim da nikad nece leci kao sto je bila je se vjerovatno prilikom udara tu prelomila hauba, kod druga je ovako bilo i vie puta je radio ali nikad to nije to

i ja isto mislim da nece nikad bit kao prije ali eto sreca da nije nista ozbiljnije pomijerano ili nesto a ima hauba na lageru u Grand Autu nova ima da legne perfektno...morat ce...;)
 
Član
vw_tuner je napisao(la):
drug poslusaj meene imas odbojne gume na veznom limu ili na haubi i samo podesis visinu i to je to a moze biti i do ove brave

ne kontam sta ce postici tim sto odbojnu gumu podigne ili spusti jer koliko sam ja primijetio hauba mu je poravnata sa blatobranom kako i treba, i sad da odbojne gume malo uvrne i spusti haubu odnosno priblizi faru kako zeli onda nece biti poravnata sa blatobranom ... jel tako ? ?
 
Top