gti 8v kt 82kw 112KS?

gti 8v kt 82kw 112KS?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Eh ovako raja...znaci uzeo sam taj motor,gti 8v 112KS..ubacuje se u scirocco mk2...sad me zanima dok nisam ubacio motor sta mogu odraditi na njemu,da naguram jos malo konjica...
- isplati li se na ovaj motor raditi sm chip? Optimum je sa 112KS na 124ks? Znaci dobijam 12KS za 200 eura, jel ko radio to na ovom motoru,jel se ispalti?
- dalje,jel dobra investicija K&N panel filter?
- sta jos, mislio sam novi set kvacila LUK staviti,poto mi je sinter lamela skupa?
- i koje gume su mi najbolje za rejsa, al 13-e? slickova u tim dimenzijama nema,koje mogu koristiti kao zamjenu?
 
Član
Ako ti je K glava, moj savjet ti je da sem K&N filtera ništa nediraš. Ja sam race vozio na 13-kama 175/50 ali ako budeš uzimao 13-ke, uzmi neki veći profil, jer će ti biti prekratke brzine.
 
Početnik
Dottore je napisao(la):
Ako ti je K glava, moj savjet ti je da sem K&N filtera ništa nediraš. Ja sam race vozio na 13-kama 175/50 ali ako budeš uzimao 13-ke, uzmi neki veći profil, jer će ti biti prekratke brzine.

oke,hvala,drug..
a vozicu na 13-kama,nista uzecu onda 175/70, veci profil a i jeftine...samo koju vrstu da uzmem,ljetna,zimska, marka?
 
Početnik
vw_damir je napisao(la):
Zimska ima dobar grip i po snijegu, kisi i suhom asfaltu... Jedino ljeti sto skripe.

i ja sam slicnog misljenja..a uzeo bi dvije samo za race,po cesti bi koristio druge.

trizex je napisao(la):
vw_damir je napisao(la):
Zimska ima dobar grip i po snijegu, kisi i suhom asfaltu... Jedino ljeti sto skripe.

Najgora ljetna ce biti bolja od zimske na asfaltu pri 40 stepeni vani....

oke,al zar se ne lijepi bolje za asfalt? ili ipak ljetnu,malo je zagrijat i ozezi :D
 
Član
Zimske gume jesu mekse od ljetnih ali zato imaju puno sire brazde od ljetnih tako da imaju manje kontakta sa podlogom a time i manje gripa. Znaci dobijes na mostu izgubis na cupriji.
 
Član
Sam sastav zimske gume je predodredjen za temperature ispod cca 10 stepeni celzijusa i naravno, nisu preporucive za voznju u letnjim mesecima. Ista je stvar i sa letnjim gumama u zimskom periodu, ponasaju se kao da su od plastike. Sara igra vaznu ulogu, ali je sastav materijala od kojeg je guma napravljena daleko uticajniji faktor. bla bla bla bla bla....zimsku-zimi, letnju-leti... seku seci, baku baci..... :icon_exclaim:
 
Član
MIslim da je najbolje da uzmes sebi slickove.
A ako hoces neki tuning onda K&N panelni filter,auspuh protocni komplet i eventualno malo veci promjer,i dok je motor vani mogao bi naturpijati glavu malo. I eto te u 16 kalasi

A najbolja stvar bi ti bila da si uzeo 16v umjesto tog 8v ako vec hoces snage!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top