GTI 8v 112ks

GTI 8v 112ks

Član
Ljudi treba mi par savjeta, odlučio sam da mijenjam auto. Našao ovaj gore navedeni, jbg nije u sjajnom stanju, krš kao i moj, ali bar znam da je GTI pa ću ga lagano koliko mognem dovesti u stanje normale :D Ima ugrađen plin što sam i tražio, kad radi na leru nešto štekće kao neki kratkotrajni prekidi cak, cak, ne mogu se lagano uočiti, ali kad se obrati pažnja čuje se. Ovaj kaže da ga je na benzin gasao, ali nije to to. Ja ga probao na plin, na benzin nisam. Jbg ili ja nisam vozio jak auto ili ovaj kida. Pod haubom ne znam ništa, jedino vidim da je motor malo "balav", ali to me nije zabrinulo jer je i moj isti, a ne troši ulje. Ima još sitnica mali milion, miješa prvu i rikverc, prekidač svjetala, malo nešto lupka i na trapu. E sad me interesuje, kakva je potrošnja, zašto na benzin nije to to i da li bi to moglo ukazivati na neki veći kvar koji će me u crno zaviti, a auto mi treba svaki dan. Zaboravih da je u saobraćajnoj 66kw, broj šasije dobar, a br. motora nisam mogao naći, noć bila. Tako da nije sigurno ni da je 112ks, znam samo da nije 16v.
 
Član
Jbg nije bas grob, a auto staro 30 godina mora imati tih sitnica, samo me ovo brine da se ne bih nasukao :D
 
Član
to sto se cuje cak cak cak moze bit da su podizaci ventila hoce oni na leru kuckat a kad das malo gasa prestane kuckat to ostalo da se dotjerat to na trapu seleni ili je neka kugla nesta ulje sto bali dihtung dekla sto moze najeftinije ili jos gore dihtung glave jbg taj neko u koga je bio ganjao je potrosnju sto manu mada taj sa normalnom voznjom nebi smio prelazit 8 litara benzina a sa gasanjem ide cak na 12 pa i vise zavisi koliko mu dusu uzimas razlika jest ako sjedes iz dizela nekog ili benzinare.opet pogledaj sta i kako da se nadjes u cijenu pregledaj broj motora to su sve sitnice moze se to rjesit
 
Član
Ako je 66 kw to je motor iz 1,8 gt dvice nije gti ima čini mi se 78 kw starij a verzija i nova 84 kw tako da ti to nije pravi gti ako hoćeš 8v gti bez marke ulaganja javni se ima jaran prodaje 90 godina je ima i plin...pozzz
 
Član
66 je u papirima, a ono pod haubom nije taj motor. Znam kakav je 66kw, ima onaj "obični" usis, karburator.
Ovakav je motor
 

Prilozi

  • 20130325_212045_zps90fe318a.jpg
    20130325_212045_zps90fe318a.jpg
    224,7 KB · Pregleda: 64
Član
ovo je 112 konja motor koji ima k glavu ako se nevaram onaj motor je obicni 1.8 9o konja 66 kilovata
 
Član
Ako je 66 kw to je motor iz 1,8 gt dvice nije gti ima čini mi se 78 kw starij a verzija i nova 84 kw tako da ti to nije pravi gti ako hoćeš 8v gti bez marke ulaganja javni se ima jaran prodaje 90 godina je ima i plin...pozzz

82 kw je starija verzija sa K-jetronic ubrizgavanjem, 79 kw je novija verzija, digifant ubrizgavanje
 
Član
Znam d aje nešto kod jarana je novija digifant 82 kw sigurno a kod drugog je starija sa k glavom taj od 79....Ja sam pogrešno napisao...sorry, a 90 ks nema gti-a dvojke...pozzz
 
Top