Google Earth otkrio skrivenu prašumu

Google Earth otkrio skrivenu prašumu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Znanstvenici su sasvim slučajno koristeći Google Earth otkrili novu prašumu Mozambika. Planinski dio sjevernog Mozambika koji se nalazi na jugu Afrike godinama je bio ignoriran zbog svog nepristupačnog terena, ali i građanskog rata koji godinama ne jenjava.Prilikom korištenja Google Eartha i pregledavanja satelitskih snimaka tog napuštenog i nedostupnog područja znanstvenici su primijetili prašumu koja krije do sada neotkrivene biljne i životinjske vrste.Nakon tog otkrića u prašumu Mozambika poslana je britanska ekspedicija koja je pronašla 7.000 hektara nedirnute prirode poznate kao Mont Mabu. Bilo je potrebno samo tri tjedna da znanstvenici sakupe stotine različitih vrsta biljaka, ptica, leptira, majmuna i novi vrstu zmije. Od svih sakupljenih primjeraka otkriveno je tri potpuno nove vrste leptira, jedna zmije te se vjeruje kako postoji još barem dvije vrste biljaka koje nisu bile poznate znanstvenom svijetu.Voditelj ekspedicije, Jonathan Timberlake zahvalan je na današnjoj tehnologiji koja je pomogla na nezapamćen način. Nastavit će koristiti Google Earth jer je Timberlake uvjeren kako još negdje na ovom svijetu postoje neotkrivena područja.
 
Član
svaka im cast na tehnologiji i snimkama, koje se ne mogu nicim zabiljezit, osim satelitski...
 
Član
e svasta vala bas svasta , tolike silne godine na planeti i da se ovo desi .. c,c,c . . . sigurno ima jos neki dijelova koji su neotkriveni

I umjesto da Ameri i Rusi traze neotkrivena podrucija i doprinesu civilizaciji , oni se medusobno spijuniraju i gledaju c,c,c
 
Član
Trozic je napisao(la):
Znanstvenici su sasvim slučajno koristeći Google Earth otkrili novu prašumu Mozambika. Planinski dio sjevernog Mozambika koji se nalazi na jugu Afrike godinama je bio ignoriran zbog svog nepristupačnog terena, ali i građanskog rata koji godinama ne jenjava.Prilikom korištenja Google Eartha i pregledavanja satelitskih snimaka tog napuštenog i nedostupnog područja znanstvenici su primijetili prašumu koja krije do sada neotkrivene biljne i životinjske vrste.Nakon tog otkrića u prašumu Mozambika poslana je britanska ekspedicija koja je pronašla 7.000 hektara nedirnute prirode poznate kao Mont Mabu. Bilo je potrebno samo tri tjedna da znanstvenici sakupe stotine različitih vrsta biljaka, ptica, leptira, majmuna i novi vrstu zmije. Od svih sakupljenih primjeraka otkriveno je tri potpuno nove vrste leptira, jedna zmije te se vjeruje kako postoji još barem dvije vrste biljaka koje nisu bile poznate znanstvenom svijetu.Voditelj ekspedicije, Jonathan Timberlake zahvalan je na današnjoj tehnologiji koja je pomogla na nezapamćen način. Nastavit će koristiti Google Earth jer je Timberlake uvjeren kako još negdje na ovom svijetu postoje neotkrivena područja.
Ameri vec kontaju sta ce tamo proizvodit....
 
Član
nenormala ovaj google... pa kazu za ove teroristicke napade... u mumbaiu da su koristili teroristi google earth... isto tako su tokom ove godine morali... ukloniti sve baze americke... jer se mogla jasno vidjeti... kako izgledaju... a istina ja provjerovao... a sad se vec ne vide...
 
Član
0g1 je napisao(la):
nego mozeli se ikako Google Earth koristiti besplatno :icon_question:

što nemože,pa ja ga koristim skino sa čini mi se www.dl4all.com ali moraš se registrovati možda ima na www.softarchive.net ne treba registracija
skineš program google earth instaliraš i radi sve ništa mi nije tražio sve radi

i ja sam vidio neku vojnu bazu u pustinji i avione kod te baze :lol:
newyork ima 3d opciju,hebote uđeš u grad sve zgrade oko tebe :icon_eek:
ma ludo skroz :cool:
 
Član
Trozic je napisao(la):
0g1 je napisao(la):
nego mozeli se ikako Google Earth koristiti besplatno :icon_question:

što nemože,pa ja ga koristim skino sa čini mi se www.dl4all.com ali moraš se registrovati možda ima na www.softarchive.net ne treba registracija
skineš program google earth instaliraš i radi sve ništa mi nije tražio sve radi

i ja sam vidio neku vojnu bazu u pustinji i avione kod te baze :lol:
newyork ima 3d opciju,hebote uđeš u grad sve zgrade oko tebe :icon_eek:
ma ludo skroz :cool:

WoW odo i ja skidat u pm
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top