Golf VI svjetski automobil godine

Golf VI svjetski automobil godine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U kategoriji za najbolji sportski automobil na svijetu izabran je Nissanov GT-R, ispred Corvette ZR 1 i Porschea 911...
Golf VI: Pobijedio Ford Fiestu i Toyotu IQ


Golf VI nagrađen je priznanjem za svjetski automobil 2009. godine u već tradicionalnom izboru tokom Sajma u Njujorku. Vrhunska izrada, interijer velike vrijednosti i učinkoviti TSI i TDI agregati karakteristike su zbog kojih je 51 od 59 članova žirija iz 25 zemalja proglasilo Golfa najboljim na svijetu.

Volkswagenov model, koji je u Njujorku ujedno doživio i promociju na tržištu SAD, u najužem krugu je pobijedio Fordovu Fiestu i Toyotin IQ. U finalu su, između ostalih, bili još Audi A4, Citroen C5, Fiat 500, Honda Jazz, Mazda6, BMW 7, Jaguar XF...

U kategoriji za najbolji sportski automobil na svijetu izabran je Nissanov GT-R, ispred Corvette ZR 1 i Porschea 911.

Nagrada za najbolji dizajn pripala je Fiatu 500, koji je pobijedio Jaguar XF i Citroen C5, dok je najčistijim modelom proglašen Hondin hibrid Clarity FCX.
 
Član
sta ti je raci taj vw...ko sto gledam sad ce opet jedno 10 stranica prepucavanja...:icon_biggrin:
 
Član
Volim i vozim VW auto/a, al golfa VI sebi nikad nebi uzeo:icon_confused: jer je jako tijesno auto i zadnje stopke su mi isto kao da ih neko motorkom sasjekao:icon_rolleyes:
 
Član
ipak mi je nekako bolji od obične mk5 .. mk5 GTI je priča za sebe, nadam se da će i mk6 GTI uživo imat isti efekt, ak ne onda bar da se r20t malo istakne iz mase.. ovak mi djeluje posve običan auto. neprimjetan
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top