Golf VI predstavljen bh. javnosti

Golf VI predstavljen bh. javnosti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
C/P

Golf šeste generacije predstavljen je bh. javnosti danas na konferenciji za novinare održanoj u zgradi ASA Prevent grupacije. Početna cijena Golfa 1.4 16 V Trendline iznosi 29.150 KM.
Foto: Sarajevo-x.com
Foto: Sarajevo-x.com
Nekoliko noviteta Golfa šeste generacije čine drugačijim od njegove starije braće: Euro 5 motori koji za 28 procenata reduciraju potrošnju goriva i kod benzina i dizel motora, DCC sistem adaptivne kontrole šasije, ACC sistem za automatsko održavanje distance, sistem za asistenciju pri parkiranju te kamera za vožnju unazad - rear assist. Izgled nove generacije Golfa je mnogo više sportski i mnogo karakterističniji za razliku od prethodnih generacija.



Posebna pažnja posvećena je korištenju "futurističkih" iznimno tihih TDI-Commom Rail motora. Ovakvi motori su po prvi put korišteni u proizvodnji Golfa, a spektar njihove snage kreće se od 6 kW / 90 KS do 125kW /170 KS. U ponudi su dva, 2.0 litarska TDI motora sa snagom od 81 kW / 110 KS i 103 kW /140 KS, oba sa serijskim filterom za dizel čestice (DPF).

Ponuda benzinskih motora obuhvata četiri motora snage od 80 KS do 122 KS (59 kW / 80 KS, 75 kW / 102 KS, 90 kW / 122 KS i 118 kW / 160 KS.

Kada je riječ o sigurnosti prilikom vožnje, u novom Golfu primjenjena je nova generacije EPS sistema koji pružaju mnogo bolju reakciju u kritičnim situacijama: sedam vazdušnih jastuka, uključujući i zaštitu za koljena, ali i aktivne naslone za glavu.


izvor:

http://www.sarajevo-x.com/clanak/081215030
 
Putovanja.ba
Administrator
RE: olf VI predstavljen bh. javnosti

Sad ce po gradu da ih bude mali milion
 
Član
ccc...ne mogu da vjerujem...pa uzio je jos ruzniji nego na onim slikama...nazat toareg, naprijed izduzeni Scirocco...nidje veze auto...
 
Meni je i dalje trojka golf naljepsi,ostatak nakon njega mi se ne
svidja,ali sad ce ih pun grad biti...ko ih hebe...ja i dalje fordinom
strasnom djiram...:cool:
 

JD.

Član
naprijed mocno izgleda, ali bocna linija i zadnji kraj katastrofa, isto kakav monovolumen bez trunke sportskih linija... ovako bi trebao onaj golf plus da izgleda a ne obicni golf

a tek ovjes, pa sta je ovo nastiman na offroad ? koza samo takva :lol:

u svakom slucaju petica puno bolje izgleda
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top