GOLF MK4 1.6 16v nece da upali

GOLF MK4 1.6 16v nece da upali

Član
Radi se o golfu 4 1.6 16v 2001gp danas se vozo sve ok,i ostavio na sat vremena,i kada sam doso i sjeo da upalim nece ni da se javi,sve je ok lampice svijetle ,kontakt al samo nema ni da zavergla nista, upalio na guranje sve ok ide,ali samo na kljuc nece,,, nikakve greske ne prijavljuje nista,ide nornalno,samo ne pali na kljuc,,, kontam da je do alansera malo sam gledo one zice ali slabo se sta vidi...
SAVJETI??? Hitnoo!!!!
 
Član
FirellesMonster je napisao(la):
Alnaser druze... potrosene cetkice, stvaraju slab kontakt ;)

pa sta raditi po tom pitanju? zamjena ili se moze reparirati??
i kako to tako odjednom,do sad je odlicno palio, a sad ni da se javi,znaci nista :(
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
a na kablove jel hoce upalit ?
Pali on na GURANJE, kad dam kontakt sve radi sve lampice svijetle sve ok,samo kad posle kontakta okrenem da upalim nista se ne desava... znaci nista ko da nisam ni okrenuo eto :)
 
Član
anlasser ili elektropokretac mozes lako ispitati,das kontakt i onda na anlaseru-automatu serafcigerom spojis tanku zicu sa debelom koja dolazi sa akum.i ako je isti ispravan auto mora da upali,
 
CaFa je napisao(la):
FirellesMonster je napisao(la):
Alnaser druze... potrosene cetkice, stvaraju slab kontakt ;)

pa sta raditi po tom pitanju? zamjena ili se moze reparirati??
i kako to tako odjednom,do sad je odlicno palio, a sad ni da se javi,znaci nista :(

moze se reparirati druze... kupis nove cetkice i nek' ti majstor to prepakuje i palice ko nov ;)

a cuj, sve se odjednom desava... ako su cetkice potrosene to se moralo nekad desiti... otidji prvo kod majstora nek' provjeri alnaser i po potrebi zamijeni potrosene dijelove ;)
 
Član
meni sumnjivo sto se to odjednom desilo, ako je odlicno palio a sad ni da cuje ne vjerujem bas da su cetkice na alnaseru.
Mogla bi to bit bosh brava, a moguce je i da je negdje slab kontak, kleme ili oni kablovi na alnaseru.
De mi reci sta se desi sa unutrasnjim osvjetljenjem u onom momentu kad kljuc okrenes na verglanje
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
meni sumnjivo sto se to odjednom desilo, ako je odlicno palio a sad ni da cuje ne vjerujem bas da su cetkice na alnaseru.
Mogla bi to bit bosh brava, a moguce je i da je negdje slab kontak, kleme ili oni kablovi na alnaseru.
De mi reci sta se desi sa unutrasnjim osvjetljenjem u onom momentu kad kljuc okrenes na verglanje

ne desava se noista,isto kao da je samo kontakt dat,znaci isto,nema promjene,,,,akumulator je koliko znam vrlo dobar i nvjerujem da on moze samo tako odjednom zezati bez ikakvih prethodnih znakova da je dotrajao ili sta vec....

oticu prvo kontakte na alanseru provjeriti jer mi je to najsumljivije,ili je alanser "zakovao" pa nece ni da se pokrene znaci nista :))
hvala svima pa javim kad sredim problem :D
 
Član
meni se desilo isto tako sve extra pali radi i jedan dan parkiram i da upalim samo se cuje cvak i nista...upalim na kablove i sutra dan vidim da ja akumulator crkao :)
kontakt radio normala,radio i sve ostale budalastinje ali nije imao snage da zavergla :)
 
Član
meni se desilo prosle godine u maju, sunce sijalo, ja otisao na kafu, parkirao auto sat vremena mozda. dosao ma ni da mrdne, doduse kod mene nije bilo ni lampica unututra nista. kupio drugi akumulator, i sve ok. a do tada normala palio, to jutro isao u grad, vratio se, popodne na kafu i desi se. znaci da moze i bez ikakvih prethodnih upozorenja aku da crkne ;)
 
Član
o,O nisam znao to da akumulator moze da crkne vez ikakvih najava da je slab i to :O
Nista prvo idem to danas provjeriti,ipak mi je to najlakse :D
 
Član
CaFa je napisao(la):
o,O nisam znao to da akumulator moze da crkne vez ikakvih najava da je slab i to :O
Nista prvo idem to danas provjeriti,ipak mi je to najlakse :D

Evo sad drug dolazio,pokusali preko kabllova i nista,nema nikakvog efekta :(
jutros prvi put kada sam pokusu cule se nesto kao "tuk" i nista,posle kada sam pokusava nista se nije desavalo... kablove sam malo pregledo,ali je dosta nepristupacno i sve je ono zasticeno tako da se slabo sta vidi,kontakte na aku. sam provjeravao,kleme i to i sve je ok :/
 
Top