Golf IV TDI problem

Golf IV TDI problem

Član
Naime, kad upalim auto, kad je hladna masina izbacuje bijelkast dim na auspuh i nakon 5 minuta voznje prestane, promijenile su se gumice na diznama ali nije prestalo, ne uzbacuje nikakve greske kad se skopca na dijagnostiku tako da predpostavljam da je mehanicki problem. Nivo vode i ulja je normalan.
Unaprijed hvala na pomoci.
:)
 
Član
Naime, kad upalim auto, kad je hladna masina izbacuje bijelkast dim na auspuh i nakon 5 minuta voznje prestane, promijenile su se gumice na diznama ali nije prestalo, ne uzbacuje nikakve greske kad se skopca na dijagnostiku tako da predpostavljam da je mehanicki problem. Nivo vode i ulja je normalan.
Unaprijed hvala na pomoci.
:)
Gdje si radio dijagnostiku, trebao bi vidjeti kako ti rade dizne kad je upaljen, kao i u vožnji, možda neka baca više/manje nego što bi trebalo, a to možeš vidjeti na dijagnostici iako ne pokazuje grešku...
 
Član
Slazem se sa kolegom nookey-om, dijagnostika nije samo ocitavanje gresaka.Ja kad je radim autoscan je samo jedna od opcija koju vrsim.Detaljan pregled podrazumjeva da se udje u motorni prostor, te da se na automobilu pri radu provjere mjerni bokovi tj.. dizne svaka zasebno,provjeri pumpa visikog pritiska,senzori (maf,map koji mogu uzrokovati probleme a da nisu prepoznati kao neispravni),provjeriti egr,turbinu itd...itd... sve stavku po stavku....
Autoscan zna kliknuti i malo dijete :) ali protumaciti onu silu mijernih blokova - podataka to je vec posao...
 
Član
Ne mora znaciti da je do dizna, nek ti majstori izmjere kompresiju, ima XXXXX slucajeva zasto motor pusi bijelo, od dizna, turbine, kopresionih karika, krive klipnjace pa jos kamaru stvari. prljav ili neispravan MAP ili MAF nece davati bijeli dim nego ti idi pravom majstoru ko ima alat i zanje a ne nekom ko je kupio vag com na PIK-u za 50 maraka i glumi dijagnosticara na parkingu
 
Član
Ako je napolju ladno i ako je auto ladno
To je sasvim normalno
Tak je i kod mene na svakom autu bilo
E da je plav dim tu je vec problem
 
Član
kod mene je bio golf prosle godine , tako na hladno dok je radio u leru bijeli dim je izbacivao i do 20 minuta, dim je smrdio i klao je za oči, i bilo je baš puno dima. ja sam 2 dizne morao promijenit i sve je posle ok bilo
 
Top