golf IV 1,6 b

golf IV 1,6 b

Član
pozdrav za sve ,kolega mi ima golfa 4 1,6 benzin 98'god.74kw desava mu se da do 3000rpm pucketa negdje u cijvima od zracnog filtra i klapnama onim,vozio ga na sevis Berline u Bihacu i nista mu nisu otkrili zamjenuli neko crijevo keširali 150km i kuci sa pokvarenim autom opet,ako je neko imao slican problem bio bih zahvalan na savjetima sta da radi s autom,bio je dijagnostici i nista nisu otkrili,mjenjani filtri goriva,i opet nista,pozz:icon_smile:
 
Član
De ti malo pojasni to pucketa. Jel auto trokira? Jel povecana potrosnja, kako pucketa kakav je taj zvuk pucketanja, npr... Jer po tvom objasnjenju ja skuzio nisam kakvo pucketanje...
 
Član
To bi mogla biti presiromasna smijesa,sad,jeli moguce da ovi u servisu ako je to nisu otkrili neznam.Auto bi trebalo dosta slabije vuci.
 
Član
pa pukne kao plastika nekako tup zvuk kao da negdje sabije vakum pa ga oslobodi,sipao je neke aditive i da ,potrosnja je ista ali mu treba jaci gas kad krece prvom jer ga to gusi,i preko 3000rpm prima gas normalno,da nebi sta utjecale elektronske dizne ili sta u vezi gotiva poz
 
Član
Iste simptome sam ja imao na duji golfu kad je bila presiromasna smjesa,problem je bio u protokomjeru zraka e sad kako je na cvrki neznam.
 
Član
a taj protokomjer gdje se nalazi moze li se sta 'iskopcati' pa da se ispita jel do njega,:icon_question:
 
Član
Nalazi se odmah iza filtera zraka na usisnoj cijevi kutijica, ako je podesiv ali sumnjam da je na cvrki podesiv treba samo okrenuti saraf u jednom smijeru dok se sve ne normalizira,samo kazem ti ovo je duja nemam pojma kakav je 16.benz u cvrki,mislim da ti je ovo taj dio za cetvorku.

http://www.ioffer.com/i/93-05-VW-Golf-MAP-Intake-Sensor-036906051-0279980411-151312301
 
ma ima dijagnostika pa nek vidi, ako nista ne prijavi mozda je lose gorivo nasuo vode ima, meni to zvuci isto kao da ranije upali smjesu i ne zatvori ventil
 
Član
Moguce,na smjesu sam posumnjao jer je meni isto pucketalo i to prilicno jako u usisnim cijevima kad mi smjesa nije bila u redu.
 
Član
na dijagnostici nisu otkrili nista,a mozel bit to toliko do goriva jer tanka na samo jednoj benz kao 'provjerenoj',sipo je neki aditiv gorivu i nije se to desavalo nekih 5 mjeseci i opet pocelo,ali opet neki problem jes jer bih morao aditive sipati stalno svakih 5 mj,vidjecemo taj protokomjer da nabavi pa da vidi sta se desava,hvala na odgovorima;)
 
Član
e pozz raja da javim situaciju :lol: bio je na dijagnostici u bosch servisu,ocistili luft meser i auto odma kao da je drugo prima gas,starta ko lud,ocitali mu da je sonda na minimumu,pa evo da vas pitam da neotvaram novu temu koliko se krecu originalne sonde za golfa 4 1,6 benzin 98 g.p.i gdje ih ima kupit originale hvala ;)
 
Član
oko 300 km u ovlastenom...
ja sam kupio zamjensku neku od 100 km i samo sam pare bacio... kupis org i no sikiriki :)
 
Top