Golf 5 žuta servo lampica

Golf 5 žuta servo lampica

Član
Vozdrica momci, šta ima?

Evo ovako otac mi vozi Golf 5 1.9 TDI 90 ks i vec nekih 5-6 mjeseci mu gori žuta servo lampica (onaj volan). Iako to ne stvara nikakve probleme na volan i servo, sve radi normalno, volio bi on da se rijesi toga... pa je u ovih 6 mjeseci jedno 5-6 puta vozio auto na dijagnostiku da mu skidaju "grešku" pa bude jedan dan bez lampice pa se onda opet vrati. Mjenjao je i onaj senzor na servu isto nije bilo lampice dan pa se vratila. Pa je radio ono okretao volan, pa naprijed 20 m i tako svašta nešto je radio, a nista nije urodilo plodom, a to ga bode u oči smori s tim. ps- radio je i kalibraciju, spuru itd itd

Pa bi volio da mi kažete šta još da pokušam i u čemu je problem da mu se makne ta lampica više?

Hvala svima
 
Član
Ja se sav najezim kad dodje neko i trazi pomoc da mu se pomogne,a tako jadno i sturo opise problem,da u biti mi samo znamo da taj neko ima problem i to je to.I onda nastaju nagadjanja.
Prvo i osnovno npr. ako ti se pojavi ta lampica nakon zamjene akumulatora,stisnes malo auto po gasu i ugasi se.Drugo,posto nije to kod tvog druga u pitanju,onda bi nam bio potreban iscitan kod greske,da bi mogli bolje ''konstatovati'' sta je problem.
A moze biti 101 problem...

Uglavnom nek odvuce vozilo u AC Quattro i nek kodira nanovo i ako nije neki mehanicki/elektronski kvar,riješit ce problem.

Znaci izmedju kalibracije i kodiranja ima razlike.
 
Top