Golf 4 veliki servis?

Golf 4 veliki servis?

Član
Pozdrav svima. Evo dosao je i taj dan za servis auta. Maloprije sam bio u majstora koji radi u ovlastenom servisu a koji takoder radi i kod kuce ima svoju garazu. Znaci mijenjo bih komplet zupcasti sa vodenom pumpom, ulje, filter od ulja, filter od zraka i filter od goriva. Rekao je da ce te sve to kupiti u ovlastenom servisu i da je sve to original osim filtera koji nisu nego ce staviti filtere od Man-a. Sve zajedno bi me izaslo oko 1000 Km pa da vas pitam jeli to malo skupo ili je ok ? Usput radi se o PD motoru 75 Kw. I u servisnoj knjigi pise da se u njega usipa Long Life ulje sa produzenim intervalom zamjene i on mi kaze nemoj to to ti je skupo ulje dode ti litar oko 30 km a posto ne pravim veliku kilometrazu i nismo u Njemackoj nego u Bih a znamo kakva je u nas kvaliteta goriva i svacega opcenito i on bi mi preporucio Castrol ulje umjesto ovoaga Long Life. Molim za vasa misljenja i savjete hvala svima ;)
 
Član
Litar Castrola 17 km- treba ti 4 litra (10000 kilometara)
Filter ulja, goriva i zraka ukupno 55 km
Zupcasti i nateznik remena 90 km ukupno (80000 kilometara)

Ovo je za golfa 3 97 godina u nuica kupljeno. Znam da je u pitanju cetvorka i da je skuplje, ali probaj se orjentirat kud ti pare idu. ;)
 
Član
IvanVR6 je napisao(la):
I meni je to malo previse :icon_confused: Inace radi i ovlastenom servisu Autokuca Jelic.

A tako reci :lol::lol:

Oni naplaćuju provjeru razine tekućine za pranje šajbe:D Tako da je to džabe :lol:
 
Član
Guljenje kože sa leđa na živo.:D

Dok je ovaca za šišanje, biće ovakvih slučajeva.

Idi ti fino kod nekog drugog majstora ili sam kupi sve potrebne dijelove, pa onda kod majstora da ti ugradi.
 
Član
Veliki servis kod našeg naroda je zupčasti remen a kod nekog i vodena pumpa i onda govorimo o jako maloj cijeni velikog serivsa, a kad ti odeš u ovlašteni servis ide puno više stvari i onda ispadne dosta više...i to je veliki servis po knjizi...

Evo ja ću ti reći za golfa 5 ne isplati se otići bilo gdje raditi veliki servis nego u ovlašteni ako ćeš uraditi tj zamijeniti sve što treba, tj što ide po knjizi. cijena je 100km i dijelova 540km a tu je sve od vodene pumpme, španera,remena alternatora, garancije...a ljudi odu kupe set zupčastog za 250km promijene to za cca 50-100 km i govore da su uradili veliki servis....i da su prošli jeftnije...za cca 300..eto kako su prošli jeftiije... nisu zamijenili vodenu pumpu i nisu zamijenii španere i remen alternatora koji dođu više od zupčastog....

Eto toliko da te nebuni zašto je negdje jeftnije a negdje nije....traži da ti naprave specifikaciju pa ćeš vidjeti o čemu ti pričam...
 
Član
Pod zamjenu zupcastog podrazumijavam: zupcasti remen, set natezaca, pumpa vode, klizaci, stazni remen.
 
Član
pazi u servisu ovlaštenom kad radiš servis oni uzimaju tvoju pumpu pod uslovom da je orginal i daju repariranu orginal i recimo za golfa 5 cijena je 90km a cijena nove koja nije reparirana je preko 300km... tako da znaš i taj detalj....tako da se ne iznenadite zašto je negdje skuplja pumpa a negdje jeftinija a obje orginal...
 
Član
Unitrade d.o.o ljubuski golf 4 tdi 130 nesto ks 650 maraka sve ... Gotovo za dan racun dobijes staje sve izmjenjeno , auto cisto uredno i gas... Radio prije 2 mjeseca na svojoj Gnojf 4
 
Član
ajd nadjem racun pa ti popisem uglavnom vodena i te sve pizdarije sta idu. Ispisat cu vecras tu sve. Cak su i klimu dopunili i dobio sam mirisni borić unutra :D
 
Top