golf 4 sdi, ne prima gas

golf 4 sdi, ne prima gas

Član
Radi se o golf 4 sdi nece da prima gas, kad se upali, na stangasu radi normalno. Kad pritisnes gas nista se ne desava, nikakve reakcije. Da li se neko imao slicnih problema
???
 
Član
Ako je sajla pukla je ili negde glavi, ako nije onda senzor. Probaj da mu das gas ispod haube..
 
nema on sajle nije kod njega mehanicka pumpa za ubrizgavanje nego elektronska ( ECU kontrolise pumpu)

znaci sajla nije
 
Član
kako sam skontao, rekose da je zaledio filter od goriva. rjesili to i sad fercera sve-
 
SDI svakako ne prima gas ni kad je ok... :) salim se...vrijeme je opasno hladno moguce da je smrzlo gorivo nista cudno...od toga treba prvo krenuti...dobro je da nije veci kvar
 
Član
Imao sam taj problem, upali se lampica grijača treperi i ne prima gas. U pitanju je 1.9 TDI. Odem kod jednog mehaničara dijagnostika izbaci senzor papučice gasa, a kod drugog mehaničara isto također. U međuvremenu proradi malo pa se ponovo lampica upali i nema primanja gasa. Na kraju bio je problem u vlagi džekova i motorića koji je bio povukao vlage od pranja auta, jer je negdje voda dorpla i nije mogao normalno učitati i izbaci grešku. Ostavio sam sam ga malo da se prosuši skinuo klemu na 5 min da zaboravi sve i ponovo vratio i radi do danas dan sve. Možda će biti nekom od pomoći da ne bi dao novac bezveze na nešto nek pokuša ovo...
 
Član
Imao sam taj problem, upali se lampica grijača treperi i ne prima gas. U pitanju je 1.9 TDI. Odem kod jednog mehaničara dijagnostika izbaci senzor papučice gasa, a kod drugog mehaničara isto također. U međuvremenu proradi malo pa se ponovo lampica upali i nema primanja gasa. Na kraju bio je problem u vlagi džekova i motorića koji je bio povukao vlage od pranja auta, jer je negdje voda dorpla i nije mogao normalno učitati i izbaci grešku. Ostavio sam sam ga malo da se prosuši skinuo klemu na 5 min da zaboravi sve i ponovo vratio i radi do danas dan sve. Možda će biti nekom od pomoći da ne bi dao novac bezveze na nešto nek pokuša ovo...
kontakt sprej za vlazna mjesta
 
Top