golf 4 problem

golf 4 problem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
GOLF 4 TDI 66 KW problem na prvo paljenje ujutro kada je hladan trokira i dimi bijel dim...poslije 5 minuta taj dim nestaje i prestane trokirati...radjena dijagnostika nema nijedne greske...
 
Član
dizniled... jel slabije vuce? ima li jos kakvih problema? a veoma moguce da su dizne malo u kurcu
 
Član
e utome ijest finta sto ti majstori znaju samo za dijagnostiku a kad ona kaze da je ok onda ti je sve (ok)
neznaju osnove da bi taj kvar napravili,ispitali,utvrdili,popravili.;)
 
Član
eh u tome je problem, jer danasnje majstore nemozes nazvat majstorima, oni su obicni montazeri, svi oni znaju samo zamijenit dio to jest odvrnut saraf skinut dio i stavit drugi, niko nista ne popravlja... cast izuzecima... isto kao i za chiptuning sto je onaj chenga prico kako brckogas i inter auto spadaju u prave chipere, ja sam provjerio oni rade na taj nacin da sve mape dobiju vec gotove i za sva auta (npr. audi A4) imaju iste chipove prilagodjene za NOVA auta koja nisu jos kako treba ni prodali... oni nisu chiperi oni su suplji montazeri koji skinu stari i stave novi chip... srdjanu i SM-u svaka cast jer su majstori i znate vec kako rade...
a sto se tice golfa 90% dizne...
 
Član
Sigurno neshto nevalja !!!:cool: Shalim se naravno

Ja mislim kao i "DuloX_" da su dizne ili mozda malo treba nashtelovat Bosch Pumpu
 
Član
Dijagnostika ne moze nista pokazati zato sto je najvjerovatnije mehanicki kvar,mozda prikazuje da je pritisak goriva dobar a onda pumpa goriva i dizne jebu stvar i ostali razvodni mehanizam.
Tu bi sada trebalo golim okom pregledati sve te elemente sto ih dijagnostika ne moze ocitati,ali mozda opet struja ima uticaj zato sto poslije 5 min.rada kvar nestaje:icon_question:
 
Član
Nesto nisam siguran da li ta pumpa ima aktivator predubrizgavanja ako ima onda je to to ako nema onda su dizne. Moj savjet otidji pravo bošisti,
 

MTR

Član
cokel je napisao(la):
GOLF 4 TDI 66 KW problem na prvo paljenje ujutro kada je hladan trokira i dimi bijel dim...poslije 5 minuta taj dim nestaje i prestane trokirati...radjena dijagnostika nema nijedne greske...

nemam pojma
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top