golf 4 motor

golf 4 motor

Član
nemoze...

Moze da se postavi ali je neisplativo sa ekonomske strane pa je zato odgovor da nemoze...
 
Član
Jest, turbo je najskuplji dio na motoru, ne isplati se prepravljati SDI, jeftinije je naci jaci motor pa ubaciti ;)
 
BHT Ovisnik
al tdi sa turbom i instalacijom od 110ks tesko da ce naci ispod 1000-1500€
 
Član
daleko najpametnija i najisplativija opcija je prodati tog golfa i kupiti drugog TDi-a....
 
eh da mi je naci za 4 hiljade ja bi bio na konju a sa svim i ugradnjom di crveno

aaaaaaa pa opet ulazi u exterer pa ceme opet 5 milja doci j*iga
 
BHT Ovisnik
gledam projekat na vwclubcroatia,momak je sad kupio za dvicu 1.9 TDI 110ks sa komplet instalacijom i sve sto ide za 1500€,al najveci problem je uopce naci motor,najbolje je trizex rekao,samo ostavi fele i nađi stock branike i prodaj
 
BHT Ovisnik
:lol::lol::lol: u susjeda mi je G4 TDI mescini rece 130ks,on je nedavno izletio s ceste skrsi ga je skroz,osovinei ostalo je povadio u garazi mu je,govorio je da ce ga raditi pa prodati,ako se predomisli javim ti
 
BHT Ovisnik
vrlo rado,al opet bi prije kupio venta nego toliko para dao za motor koji mi vise vrijedi od auta
 
Član
konverzija sdi u tdi sa novim turbom i novim dijelovima kosta preko 3000 eura pa ti vidi da li se isplati kupiti drugi motor ili taj kemijati.

Nemozes samo turbo staviti na taj motor,moras kupiti druge klipove,drugu elektroniku,drugu granu,druge dizne,drugu pumpu...tako da je to totalno neisplativo i bespotrebno jer kad to vec sve radis onda treba kupovati vecu turbinu,vece dizne sve jace jer nema razlike u cijeni za konverziju SDI u TDI na 120 ks i na SDI ->TDI od 200 ks,razlika u cijeni je mala a snaga mnogo veca.

Drugi motor ili drugi autu kupi ako hoces TDI da vozis.
 
znaci mjenjanje motora imam neke planove u proljece pa cu preko zime da vidim da narucim iz njemacke neznam koliko mi je siguran hadzo a on mi je bio reko 3000km ida dam moj motor on meni svu istalaciu sat.... komlet i papire ali mu moram prije na 3 mjeseca naruciti da mi dodze iz njemacke neka 4 ka tdi sve crveno
pa neznam i ta mi je ponuda privlacna
 
Top