Golf 3 temperatura

Golf 3 temperatura

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
ljudi .. mene i starog muci ovo neko vrijeme ...u pitanju je vozilo golf 3 1,9 gtd ...55kw ...auto radi ko sat. i sve..al cim idemo uz brdo neko..malo kad se brze ode oko 90 ... temperatura pocinje da skace..skoci do jedno 110c .. i upali venitlator ..na drugu brzinu i malo ga ohladi..ne radi ni pola min i ugasi se ..i tako nonstop..sad to i nije neki problem..al kad se krene na more uz arzanovo npr one guzve ..pa da prokuha..a ventilator ima 2 brzine mi smo ga premostili na drugu odma jer prva nemoze da ga ohladi nikako ...neki majstori su govorili da je zbog turba..al nije tolki da tolko moze ugrijat..dok u caddy.a 1,9d motor..napunimo ga punog i ljustrimo ga kolko god moze uz brda (komar,koprivnica,rostovo) i nikad temperatura se ni ne pomakne sa 90 stepeni ...
 
Član
a nemoze cist antifriz,samo ti termo prekidac stavi da ti otvara ranije,tebi sad npr. otvara na 92-95 a zatvara na 87-90 neznam tacno sad,samo zamjenis da ti otvara na 87 a na 85 zatvara i neces imati problema vjeruj...A termostat ti ako nevalja onda neradi nikako i cao kod njega je ili radi ili neradi....
 
Član
Ozraci sistem...dok ne promjenish termostat...Mozda ima zraka u sistemu,pa zeza s temperaturom !
 
Kolega je imao isti problem na svom golfu i promjeni je slijedece: Termoprekidac, termostat, odzracio sistem i skinuo hladnjak i isprao ga (bio je pun kamenca skoro do pola) sad radi kao sat :cool:
 
Član
Tu treba vidjeti da li rade obe brzine na ventilatoru(ako ima dvije brzine) i druga stvar,termo prekidac,naci sa malo nizom temperaturom pajenja ventilatora,kao sto rece KENO_87,mozes sipati i vodu i antifriz s tim da ti antifriz cuva vodenu pumpu(podmazuje je),da ti ne prelazi -40,a najbolji je na -25 -30,ako je u velikoj kolicini u bloku onda nagriza vodene kanale,sto ne valja.Razblazujes ga destilovanom vodom ili ako nemas,obicnom vodom.Taj golf mislim da nema ozraka,tako da naspes do mjere,zapalis cigaru i cekas da upali ventilator.:123:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top