Golf 3 TDi vs Golf 5 TDi!

Golf 3 TDi vs Golf 5 TDi!

Onako iz dosade pocnem uporedjivati auta,i onda naletim na ovaj (meni licno malo blesav podatak ali eto),mozda je i istina,ako jest,onda sam stvarno razocaran!
Golf 3 da je brzi od Golfa 5 sa isto konjski snaga...hmmm,zar ne bi trebalo kako sve napreduje,da je iz generacije u generaciju sve brzi...radi raznih pomagala,mjenjaca i sl. Znam da je Golf 3 puno laksi,ali ipak...ne ide mi u glavu,kako su ovo mogli napraviti.Jos i podatak da,Golf 5 vise i trosi od "trice".:icon_sad:



Uploaded with ImageShack.us
 
ma ja slabo vjerujem u te podatke, pogledaj mk4 TDI 90ks i mk3, meni je opet logicnije da mk3 bude brzi ali podaci govore drukcije
 
I meni je ovo puno nejasnoca...Golf4 brzi od trice,a po ovome Golf 5 ispade najsporiji!A znam ja da je trica lagana naspram golf 5,ali ipak,razlika u godinama je velika a i tehnonoligija je puno odmakla od 1992!
Jbg,ipak 19 godina nije malo...a da performanse ostanu iste,a u ovom slucaju,cak i oslabe!
 
Ma da je i od 98 god....opet je razlika 12 godina...nije to malo!!!
U mene je 1z motor...neznam od koje se godine on proizvodi!?!?
Joj,sad kad vidim Golf 5 1.9 tdi...ide odma trka!:lol::lol::lol:
 
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Ma da je i od 98 god....opet je razlika 12 godina...nije to malo!!!

ma ne sikiraj se, nacemo mk5 TDI 90KS i natovaricemo ti tereta da bude ista kilaza i bujrum :lol::lol::lol::lol::lol:
 
Eeee...necemo se tako igrati!:-D
Ma de...nije to nikakva razlika...1 stoti dio sekunde,to nije nista!Zavisi od brzine reakcije,mijenjanja brzina...eh,a s godinama odu i konji.Od 90 ks...tokom 14 godina,sigurno je oslabio za neki 5-6 konja,dok su kod Golfa 5...sigurno "svi na broju"-ipak je on puno noviji!:-D
 
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Eeee...necemo se tako igrati!:-D
Ma de...nije to nikakva razlika...1 stoti dio sekunde,to nije nista!Zavisi od brzine reakcije,mijenjanja brzina...eh,a s godinama odu i konji.Od 90 ks...tokom 14 godina,sigurno je oslabio za neki 5-6 konja,dok su kod Golfa 5...sigurno "svi na broju"-ipak je on puno noviji!:-D

pa ako vec gledas fabricke podatke nek bude kako treba.....

joj gdje si mi bio na putu dok sam vozo turbo dizela a i kilaza je bila tu negdje jer je u mene u gepeku bilo 60-70kg :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
stvarno sramota
da je nezz kolika razlika
u kilazi pa viditel razliku u godinama
i koliko tehnologija napredovala i sve
ili se to pak ne odnosi na VW industriju tacnije Golf
 
0g1 je napisao(la):
stvarno sramota
da je nezz kolika razlika
u kilazi pa viditel razliku u godinama
i koliko tehnologija napredovala i sve
ili se to pak ne odnosi na VW industriju tacnije Golf

sto je sramota, pa petica je teza oko 150kg od mk3 a sad pravite scene zbog 0.1s,zar nije logicno da je napredovalo to malo , joj samo nek je pljuvat po VW-u :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
Nađi i četvorku pa ćeš vidjeti da je 12,4 do 100 onu od 90ks...imao sam i tricu sa tim motorom, imam g4 i a4 sa istim i po meni je trica išla najbolje ali po fabrici četvorka...sve je to zbog razlike u težini...
 
Član
daj malo razmislite ljudi, kakve veze imaju godine, važno je da je auto ispravan, a na ovoj usporedbi sigurno se navode ispravni auti :) sasvim je logično da će trica biti brža jer je lakša, godine nemaju veze s tim, uzmite za usporedbu golfa MK1 gti i MK4 gti još veča razlika u godinama a kec ga dere ko' seljak napolitanku ;)
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
daj malo razmislite ljudi, kakve veze imaju godine, važno je da je auto ispravan, a na ovoj usporedbi sigurno se navode ispravni auti :) sasvim je logično da će trica biti brža jer je lakša, godine nemaju veze s tim, uzmite za usporedbu golfa MK1 gti i MK4 gti još veča razlika u godinama a kec ga dere ko' seljak napolitanku ;)

covjek je objasnio;)
to su podaci fabricki sigurno gdje su oba nova ;)
 
Top