Golf 2 problem (pomoc)

Golf 2 problem (pomoc)

Prije svega dobar dan i pozdrav za sve clanove najboljeg foruma.

Vec nekoliko dana imam problem na svom golfu koji nikako da rijesim. U pitanju je 1.3 Benzin, 44kw, bez karburatora. Naime auto je bilo u savrsenom stanju, sve sitnice sam rjesavao sam, naravno onoliko koliko mi znanje i volja ogranicava :D.

Prvi simptom mi je bio skripanje remen kaisa (ponekad). Nakon sto sam primjetio slabo punjenje na autu, zavirio sam a remen se potpuno okrenuo, znaci zubi su bili gore. Zamjenio sam remen i sve je ok, auto puni ali nece da pali. Provozam malo, stanem, ali nece da upali. Jedini nacin paljenja je da preklemam sa rezervnog akomulatora (uvijek mi pun stoji u gepeku).

Promjenio sam ajnspric pumpu, ona je nova i ima odlicno bacanje goriva, trebalo bi da nije do tog.
Naravno, pokusao sam i sa drugim akomulatorima ali nakon 2-3 paljenja, ponovno je isti problem na djelu.

Potreban mi je savjet jer sumnjam na razvodnik paljenja. Imam rezervni razvodnik paljenja sa svim kablovima i svjecicama. Da li postoji mogucnost da je do njega, da se mozda pokvasio ili sl.?

Svaki savjet ili ideja da se bar otkrije kvar dobro bi mi dosao.
Hvala
 
Član
provjeri punjenje ponovo, ako ti pali sa novim akumulatorom onda tu trazi neki problem, regler i te zaje*ancije!
 
Član
Upali ga upali svjetla, i dok radi skini klemu, bilo koju, ako se ugase svjetla ili se ugasi i motor, ne puni ti dovoljno, ne diraj nista ostalo, sjebaces nesto.
 
Član
Kao sto rekose, provjeri puni li dovoljno, ako ne puni zamijeni najprije regler, on ti je 10ak maraka
 
Član
Ni za zivu glavu ne skidaj klemu pogotovo na autima koja imaju racunar, skidanjem kleme prekidas strujni krug i moze ti lako izgoriti racunar (ECU), NIKAD ne skidaj klemu dok auto radi!
Punjenje ispitaj voltmetrom!
 
Upali ga upali svjetla, i dok radi skini klemu, bilo koju, ako se ugase svjetla ili se ugasi i motor, ne puni ti dovoljno, ne diraj nista ostalo, sjebaces nesto.
benzincu čim skineš klemu on se odmah ugasi, imao sam nekoliko benzinaca (doduše bez elektronike) ali čim im skineš klemu gase se !
 
Član
Udari macolom po glavi motora :D

Nego, napisao si da puni aku ali ne pali,,, a kad neće da upali, pojačaš ga sa rezervnim i onda upali....
To mi ne liči ni na razvodnu, ni na kablove, nego samo napon.

Nebi bilo loše svjećice očistit,, i onda to prekrižiš ako nije,,
 
Član
benzincu čim skineš klemu on se odmah ugasi, imao sam nekoliko benzinaca (doduše bez elektronike) ali čim im skineš klemu gase se !

Druze kakvi su to benzinci bili ja sam sa prijateljima mijenjao akumulatore dok auto radi, znaci upalimo sa jednim auto i stavimo drugi da ga napuni :D :D :D
I btw za ovaj problem kod mog starog je bilo nesto slicno, provjeri znaci napon i punjenje ako je sve uredu onda ti negdje vuce struju mozda kod mog starog su maglenke bile u pitanju odpojene su bile ali pravile spoj i vukle su akumulator :D
 
Druze kakvi su to benzinci bili ja sam sa prijateljima mijenjao akumulatore dok auto radi, znaci upalimo sa jednim auto i stavimo drugi da ga napuni :D :D :D
I btw za ovaj problem kod mog starog je bilo nesto slicno, provjeri znaci napon i punjenje ako je sve uredu onda ti negdje vuce struju mozda kod mog starog su maglenke bile u pitanju odpojene su bile ali pravile spoj i vukle su akumulator :D
doduše, bili su svi francuzi :D
 
Top