golf 2 kilometar sat i cukice

golf 2 kilometar sat i cukice

Član
Sat u auto bio u mraku :) evo slike nisu bas nesto ima dosta odsjaja uzivo 3x ljepse
ubacio milsim 8 led dioda u sat i stavio kazaljke od alfe 14(7) ja mislim... cukice ima odavno ubacene ledice u njih i ostavljen kabal za kopcanje
trazio sam org. votex konzolu pa je nisam nasao pa sam se odlucio "blindirat" centralni ventilacioni otvor tj samo zacepit klapne i iskoristio sam kuciste da ubacim cukice ...IMAG0567.jpg IMAG0567.jpg IMAG0605.jpg
 

Prilozi

  • IMAG0580.jpg
    IMAG0580.jpg
    816 KB · Pregleda: 39
Član
odlično je ispalo,zanima me jel teško ubacit kazaljke od drugog auta i kakav je postupak
Hvala .... vidi ja nisam nikako uspjeo nac kazaljku koju direkt mogu nabit na "iglu" i cao da bude....nego sam otkinuo originalnu kazaljku od golfa i ostavio samo onaj krug sto se nabije na iglu .... a na alfinoj kazaljci sam odrezao onaj dio sto ide na iglu i ismirglao ga da ga dobro poravnam i samo zalijepio na orginalnu osnovu fabricke kazaljke ...naravno morash pazit da kad lijepis kazaljku da fino centriras da ne bude "frljavo" a inache nije neki problem ... kazaljke od temperature i goriva sam samo ofarbao jer se one ne mogu mjenjat ...
 
Član
a na gornjoj strani gdje se stavljaju org. sijalice onaj bijeli dio kucista sam odstranio skroz i diode sam lijepio jednu po jednu jer ako stavish led traku nemozes je nikako centrirat (makar ja nisam mogao) da obasjava citav sat ili da ne svijetli van sata tj dole .... pa sam ja spajao na struju jednu po jednu sijalicu i stimao gdje zelim da baca svijetlo i tako je zalijepim ...i tako mozesh da naglasis ove naradjaste dijelove da na njih vise svjetla ide ...pa usmjerish jednu na temperaturu ...pa na gorivo ...
 
Član
i josh jedna stvar bitno je da dioda ne proviri unutra kad se lijepi jer bude bash ruzno ...
 
Član
ma ima tih opcija more za osvjetljenje jos bolje sad imaju umjesto fabrickih ubacis smd led sa kucistem po meni bolje razbacuje svijetost nek obicna dioda ali mi se svidja kazaljka i ovaj kapcic sto si ofarbao u sivo ili je doslo tako..a kazaljka se moze skinutia sa audija 100 ili b4 slicne su ovim..:)
 
Član
ma ima tih opcija more za osvjetljenje jos bolje sad imaju umjesto fabrickih ubacis smd led sa kucistem po meni bolje razbacuje svijetost nek obicna dioda ali mi se svidja kazaljka i ovaj kapcic sto si ofarbao u sivo ili je doslo tako..a kazaljka se moze skinutia sa audija 100 ili b4 slicne su ovim..:)
kapica preko kazaljke je orginalna tu nisam nista dirao mogu se one skroz male diode stavit ispod kazaljki al ja nisam imao zivaca za to bas morash bit rahat sa zivcima .... na proslom golfu sam uradi sat kako ti kazesh i nisam imao ni 30% osvjetljenje kako sad imam ..nemam sliku ubacio sam i diode u prekidace i sve ce svijetlit bijelo ...slike uskoro ....
 
Top