GOLF 2 GTI

GOLF 2 GTI

Imam problem sa hidropodizacima,cuju se toliko da smetaju...e sad dal se to moze rijesiti sipanjem drugog kvalitetnijeg ulja sa drugacijom gustocom ili se mora pod noz:icon_confused:....ili je neki drugi problem ,uglavnom cakce kada se upali i ubrza zvuk kada mu se doda gas:123:....hvala u naprijed;).....auto radi sasvim normalno,ulje ne trosi,potrosnja goriva ok,temperatura ok i pali kao lud na -28 i ide kao lud :)
 
Legend
najbolje bi ti bilo da ih zamjenis, nije to neki posao, kosta odprilike oko 100km sa zamjenom ;)
 
Član
nadji hidro-podizace na shotu sa nekog stranca motora,jer vani ipak sipaju kvalitetnija ulja,pasu ti podizaci sa bilo kog 1.6,1.8,,2.0 benzinca,a pasu i od dizela,zamijeni ulje i gas.;)
 
Član
ja sam na dosta cistio hidro podizace rastavim ih ocistim onu cadj sto ude u mali onim ventilima i ato radi ko sat :cool:
 
Član
Samo zamjena, ciscenje ide kad se radi glava eto preventivno ali ako se cuju to su propuhali podizaci...
 
Član
Ne mora da znači da su hidropodizači... Mogu bit i ventili loši... Ja sam stavio nove hidropodizače i opet se isto čulo... Na kraju kad se skinula glava, svi izduvni ventili bili izgorili...
 
Član
Nadji polovne rastavi operi u benzinu i zamjeni!
Ako budes nove uzimao kupi smo INA podizace!
A prije svega toga premjeri pritiske ullja, mozda ti negdje gubi pritisak!
 
Član
A prije svega toga premjeri pritiske ullja, mozda ti negdje gubi pritisak!
[/quote]


tacno,moguce je da ti ne valjaju lezaji na pomocnoj bregatoj,znaci prvo izmjeri pritisak ulja,to ti je najjeftinije.;)
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Da mu ne valja pritisak palio bi lampicu od ulja na leru a to nije spomenuo.

Dobro to stoji, ali moze biti u glavi da je slab pritisak, treba izvrnuti davac temperature na glavi i vidjeti pritisak!
Mozda se kanal zapusio u glavi pa zeza!
 
Član
kod mene se isto čuli hidropodizači, i nije bilo do njih nego mi se začepio dovod ulja prema gornjem dijelu motora, covjek mi zamijenio neki dihtung ( 30 km) i sve bilo ok...
 
Top