Golf 2 GTI 16v + plin ( misljenja)

Golf 2 GTI 16v + plin ( misljenja)

Član
Pozdrav svima..

Neznam jeli bila ova tema prije, nije mi se dalo da listam ove silne stranice, na nekoliko sam vidjeo da nema pa sam odlucio otvoriti novu..

Zanimaju me vasa misljenja o golf 2 gti-u ili gti 16v koji ima ugradjen plin..

Kako stoji sa potrosnjom ? kako ide na plinu itd itd...

Zanima me jer mi je najdraze auto golfac 2 gti..njeg kontam uzeti sebi ali sam malo u dvoumici jer neam neku dobru platu :D pa se bojim da mi nece auto samo biti parkiran u avliji a na poso da i dalje idem busom :D

eto pisite sta mislite.. pozz
 
Nebih nikada stavljao plin u 16v ili bilo koju ajmo reci malo bolju masinu...16v je napravljen da se razguljiva i da trosi...to je tako jbg...rade stavi neki slabiji motor ili diesel i pomalo;)
 
Član
Druze, jare i pare ne idu zajedno nikada.
Ako oćeš auto da može ići, budi spreman nasuti u njega, a plin u tom autu je za mene veliki promašaj.
Kao sto ti džin reće, rađe uzmi nešto nejače il kakvog dizla
 
Član
Ubaci ti plin trosice ti 2-3 litra vise plina nego goriva, malo ces izgubit na stazi ;)

zAaKy je napisao(la):
Druze, jare i pare ne idu zajedno nikada.
Ako oćeš auto da može ići, budi spreman nasuti u njega, a plin u tom autu je za mene veliki promašaj.
Kao sto ti džin reće, rađe uzmi nešto nejače il kakvog dizla


Ti ocito nekontas da auto moze ici bolje na plin nego na benzin samo sto ce ti biti puno veca potrosnja ;)
 
Član
OK druže nke bude tvoja posljednja.
Al niko živ me nemože ubijediti da auto može bolje ići na plin nego na benzin.
Imao sam iskustva sa par auta, i u vožnji kada sa plina prebaci na benzin faktički te zaljepi za sjedište sa istom količinom gasa, tako da sumnjam da može ići bolje na plin.
Al et nek stručnjaci kažu svoje, ja sam samo da prijedlog da ne stavljaš.
Ako hoćeš auto za divljanjam budi spreman nasuti u njega, a ko gledaš potrošnju uopšte ne kupuj benzince.
bar moj savjet
 
Član
Ako nije lose za masinu ja bih stavio plin ;)
Po gradu vozis sa plinom a na otvorenom benzin :cool:
 
Član
E vako drug da ti ja kazem, kod mene je kr 16v i dok je bila k glava imao sam vakum plin, sada sam prepravio na sekvent skono k glavu.....
Vakum je super radio, na minus 15 sam palio na plinu na pola kljuca, potrosnja je bila gasanja po gradu isla je do 15 pa i 16 litara,ako je struja auta uredu, kabovi kapa.... nikakvih problema nema, ali naravno ako ti ugradi neko ko zna ugraditi na k glavu, sada imam sekvent trosi oko 12 po gradu i to agresivne voznje, a razlike u vuci gotovo da nema na ravnom, dok se malo osjeti u brdu, a na vakum sistemu ima razlike auto izgubo pa sigurno 20 konja, sto se najvise primjeti u 3 brzini
Moj savjet iz licnog iskustva ugradi, stedis bukvalno duplo, meni sada za 100KM po gradu treba oko 12KM, neka mi neko napise koji to dizel sad na ovoj cjeni nafte moze, a vozis benzinjaru koja odlicno ide na plinu!;)
 
Član
brate kako taj motor podnosi plin to ti ne znam nisam vozio al sam vozio druga auta na plin i mogu reci da je to nesto najpametnije sto mozes uraditi, moj sledeci auto aBd je na plin, za 20 KM naspes 19 litara plina jel treba dalje pricati ??? a ide ljeto plin ce jos spasti uvijek je tako zimi ga malo dignu ljeti spuste i sve tako govorim ti iz visegodisnjeg iskustva sa autima na plin !! sretno
 
Član
zAaKy je napisao(la):
OK druže nke bude tvoja posljednja.
Al niko živ me nemože ubijediti da auto može bolje ići na plin nego na benzin.
Imao sam iskustva sa par auta, i u vožnji kada sa plina prebaci na benzin faktički te zaljepi za sjedište sa istom količinom gasa, tako da sumnjam da može ići bolje na plin.
Al et nek stručnjaci kažu svoje, ja sam samo da prijedlog da ne stavljaš.
Ako hoćeš auto za divljanjam budi spreman nasuti u njega, a ko gledaš potrošnju uopšte ne kupuj benzince.
bar moj savjet

ugradi se direktno ubrizgavanje plina pa da vidis kako onda ide :D
 
Sve to je,ali to je k-glava...nebi ja na to stavljao plin...rijetko koji 16v ispravno ide i trosi bas radi tog ubrizgavanja koje im je slaba tocka...sekvent je druga prica...
 

wkd

Član
ja imam prijatelja koji vec 3 godine vozi na plinu i pre pre zadovoljan je... (1.8 8v je u pitanju)
 
Član
ma ako ti je taj auto bas ono sto hoces, a nisi pri parama da sipas benzin...meci plin i goni ba ..to ti je najbolji kompromis izmedju gti16v - tvoj novcanik ;)
 
Član
ma skoro ugradio plin u punta 1.8 16v, i kad sam uso da probam auto na plin sjebo se:cool::cool:....a kad je potezanje nedjeljom samo stisnes tipku i odma si na benz hehe:cool::cool: (rijec je o sekvent plinu)
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
Nebih nikada stavljao plin u 16v ili bilo koju ajmo reci malo bolju masinu...16v je napravljen da se razguljiva i da trosi...to je tako jbg...rade stavi neki slabiji motor ili diesel i pomalo;)

Ni u kakvom slucaju nemislim o dizelasu...a ako bi slucajem okolnosti odustao od Gti-a:icon_sad: onda bi makar 1.6 benzinca uzeo..
 
Top