Golf 2 dizne

Golf 2 dizne

Član
Imam problem sa diznama, Golf 2 dizel 1.6 nekada je bolja nekad slabija vuca i kad palim teze pali i cesto kad ga ne palim preko noci pa upalim ujutro bude plavkast dim i kao da radi na prekide motor, a u voznji prilikom brzeg potezanja izbacuje i crn dim ne previse ali se malo vidi, takodje motor dok je u radu cuje se kao da nesto skripuce nisam mogao nikako locirati sta bi to moglo biti pa sam u skorije vrijeme promijenio i alternator jer sam imao problema sa njim nov remen i remenicu stavio, ali i dalje se cuje skripkanje to a ne cuje se da je ovo... da li to moze biti od dizni? I da ima li gdje uzeti nove ove dizne... nekada prije 2 godine sam uzimao nove bile su oko 130km ali nakon 3 dana sve su otisle procurile ne bacaju u prahu neko u mlazu...
 
Član
Druze trosli li motor ulje, jesi mjerio kompresiju? Plav dim na auspuhu na prvom paljenju ujutro ukazuje na lose gumice ventila, potrosene stubline i karike ili samo potrosene karike. Kada auto tesko pali ujutro a grijaci dobri, dobra boshpumpa i dobro nastelana, i on opet teze malo ujutro upali, to ti je znak da motor malo puse, tacnije lose stubline i karile ili samo lose karike. To mozes provjeriti tako da kad upalis auto izvuces sipku od ulja i ako pocne da dimi kroz nju ili puse znaci da je lose ovo gore sto sma naveo, isto tako ako skines cep od ulja na poklipcu motora i ako puse i kao da dimi kroz njega je isto to znak jer tada puse kkompresiju u karter i preko oduske motora to ide u gornji dio motora (u glavu motora gdje se spaja oduska) i kad ti skines cep ce tu da pokaze puhanje i kao da baca dim dok radi motor...
 
Član
Prije mjesec dana je glava motora isla na brusenje i svi novi dihtonzi su zamijenjeni gledane su stubline i karike takodje i gumice ventila koje su bile dobre,to sam bas provjeravao da li puse nista se ne vidi,a motor zaista nista ulja ne trosi jer je suv kao barut, zato mi ovo i cudno nekako sto skripucka nesto i bucan je malo
 
Član
@RS TURBO

Je li to sigurno za čep? I je li mora kod svakog auta tako? Ja i stari danas gledali, i kad skinemo čep, baš duva, ali ne dimi, na šipci ne duva ni ne dimi. U pitanju je Golf 3 TDI, i provjeravali smo jer ujutru zadimi dobro, crni dim, i dosta smrdi. A provjerio sam i kod sebe na Pežou 307 HDI, i isto duva, kad sam otvorio čep, odmah je motor promjenio zvuk i vidim kroz čep nešto okreće unutar motora, a kod mene ne dimi auto, dobro vuče, i ne troši ulje, tako da mi nema smisla ovo što si napisao. I ni kod mene ne dimi i ne puše na šipki od ulja.
 
Član
@RS TURBO

Je li to sigurno za čep? I je li mora kod svakog auta tako? Ja i stari danas gledali, i kad skinemo čep, baš duva, ali ne dimi, na šipci ne duva ni ne dimi. U pitanju je Golf 3 TDI, i provjeravali smo jer ujutru zadimi dobro, crni dim, i dosta smrdi. A provjerio sam i kod sebe na Pežou 307 HDI, i isto duva, kad sam otvorio čep, odmah je motor promjenio zvuk i vidim kroz čep nešto okreće unutar motora, a kod mene ne dimi auto, dobro vuče, i ne troši ulje, tako da mi nema smisla ovo što si napisao. I ni kod mene ne dimi i ne puše na šipki od ulja.
Ne mozes tako gledati stanje motora, 90 % auta puse na cep, dosta auta kad otvoris cep baca kapljice od ulja, ne mora da znaci da je los motor, imas dosta konstrukcija motora gdje su bregaste visoko pozicionirane i kad se one vrte normalno je da frca pomalo ulje, nije to toliko mjerodavno.. a sto se tice dima, dima ne smije biti ni na cepu od ulja ni na sipci, moguće je da na cepu pomalo ispuhne dim kad je napolju hladno a zagrijan motor izadje uljna para nije strasno, al da dimi ko na auspuh tu treba vec otvarati motor.
 
Član
Gledaj ako promijenu zvuk i padnu obrtaji kad otvoris cep znaci da je dobar motor a ako dignes cep a ono nista se ne promijeni a ono vidis kao plavkast dim i dimi dosta znaci da su slabe karike, ali najbolji pokazater ti je na sipki jer je ona direkt u karteru i ako puse kompresija kroz karike prvo ce pukati kroz nju kad izvadis sipku....
TAcnije najbolji pokazatelj je da izmjeris kompresiju ;) i znaces u kakvom je stanju motor

Kad pali auto crn dim ukazuje na puno nafte , plav dim ti je znak da mijesa ulje i gorivo, jer kad su lose karije tada ulje prolazi pored karika, ostaje na stublinama i zato imas plav dim, isto tako gumice na ventilima ako su lose onda ce dimiti plavo. Crn dim nije pokazatelj da je motor los nego samo je znak da je puno nafte ubaceno u cilindar, a to moze uraditi cok ili neki senzor ili nesto drugo...
 
Top