Golf 2 D - Grijanje ne radi nikako

Golf 2 D - Grijanje ne radi nikako

Član
Problem je sljedeci. Neki dan sam mijenjo motor ubacio dizela sve je super, fino ide malo torsi ali grijanje ne radi NIKAKO! Kazaljka od tmperature nekad radi, nekad ne. Ali bez obzira jel auto zagrijano ili jel se kazaljka pomaknula grijanja nema ventilator samo puse hladno. Dizo sam haubu i "pipo" dvije cijevi sto idu u kabinu, ona sto ide direktno iz bloka je topla, ali ona druga sto ide ispod motora valjda u vodenu pumpu je hladna. Dok mi je bio benzin grijanje je normala radilo. Moze li biti da je sve ovo ukljucujuci i kazaljku sto ne radi nesto to termostata mozda ga je vrijeme mjenjati.
 
Član
oba crjeva bi trebalo da su topla, svakako da bi povratno trebalo bit hladnije, ali u svakom slucaju nebi trebalo de je hladno, vjerovatno mali hladnjak zacepljen...
 
Član
Termostat ti ne valja, ili ga nemas uopce ili ti je stalno otvoren.. Mozda se zaglavio pa ti voda samo kruzi u motoru..
 
Član
Kreni prvo termostat najlakše najjeftinije.ako je on ok jer dizel bi trebo postizati radnu temp...Ako je to ok mali hladnjak ili kiler, ako je i to uredu onda klapne kućišta grijanja al kad bi skido mali hladnjak odmah i to odradiš...nema šta drugo da bude---..pozzzzz:cool:
 
Top