Golf 2 Bosh pumpa koji je ovo dio (slika)

Golf 2 Bosh pumpa koji je ovo dio (slika)

Član
Zanima me koji je dio obiljezen slovom Y. Znam da je vijak i da se normalno moze okretati. Sta se dobije zavijeanjem a sta odvijenjem toga vijka. Ima li ikakve veze sta stelovanjem stangasa (znam da se stangas moze jos stelovati sa dva vijeka na vrhu bosh pumpe).
pompe-r%C3%A8glage.jpg1..jpg
 
Legend
Kolicina goriva koju bosch pumpa "gura" u motor
Moze ti se stimati stangas preko ovog vijka, na principu povecanja goriva koji ulazi u motor (nemoj pretjerati sa odvrtanjem vijka jer ce ti se desit da ce ti auto pretjerano dimit, recimo ako je atmosferac mozes do nekih 100 obrtaja dici, ako je turbak, uz povecanje pritiska na turbini moze se dici pritisak za cca 250-350 obrtaja)

Bilo je dosta tema oko bosch pumpe, stimanja pritiska turba, i slicnih tema tako da preliistaj malo..

Molim ostale clanove da ne pisu gluposti , tjuniranju golfa 2 turbo dizela itd itd pocet cu sa banovima.. Unaprijed Vas molim da se drzite ovog sto sam napisao..

LP
 
Član
.nOKe je napisao(la):
Kolicina goriva koju bosch pumpa "gura" u motor
Moze ti se stimati stangas preko ovog vijka, na principu povecanja goriva koji ulazi u motor (nemoj pretjerati sa odvrtanjem vijka jer ce ti se desit da ce ti auto pretjerano dimit, recimo ako je atmosferac mozes do nekih 100 obrtaja dici, ako je turbak, uz povecanje pritiska na turbini moze se dici na stangasu za cca 250-350 obrtaja)

Bilo je dosta tema oko bosch pumpe, stimanja pritiska turba, i slicnih tema tako da preliistaj malo..

Molim ostale clanove da ne pisu gluposti , tjuniranju golfa 2 turbo dizela itd itd pocet cu sa banovima.. Unaprijed Vas molim da se drzite ovog sto sam napisao..

LP

Oke hvala drug puno ;) budem sad malo preilsto ostale teme.
 
Top