Gljiva i auspuh

Gljiva i auspuh

Član
Treba mi ozbiljan odgovor od nekog ko se dobro kuži u te stvari. Želim na autu promjenit zvuk auspuha jer mi se ne sviđa ovaj serijski zvuk. Želim nešto da se čuje na višim okretajima, a da na nižim dok se normalno vozim po gradu baš i ne grmi.

I sad mene zanima par stvari:
1. Da li stavljanje gljive šteti mašini i da li se potrošnja povečava?
2. Da li protočan auspuh(mislim na zadnji lonac) šteti mašini i povećava potrošnju?

Auto je suzuki baleno 1.3 86HP benzinac
 
Član
1. Stavljanje gljive s pijace neke steti motoru,a i moze pozar da izbije vrlo lako tj da se zapali. Pa sa te strane preporucujem da nesto izaberes od KN-a ili BMC-a

2.Protocni lonac konkretno Japan style ne steti masini i zvuk se drasticno mjenja te je automobil i dosta bucan. Lijek je za to prigusivac koji se stavi u lonac da mozes normalno voziti. Ja vozim Punta 1.2 i krenuo sam na more bez prigusivaca,pa poslije Ivana *ebo sebi majku citavim putem, isto ko da Karting vozis. Poslije toga isao sa prigusivacem i dosta je bolje, cak sta vise ne skidam ga nikako...

Da se opet nadjem u situaciji da ga ugradim ne bih nikad...
Radije bi isao nesto iz programa ostalih proizvodjaca, Supersprint, Remus itd ili jednostavno otidjes u dobar auspuh servis i napravi ti citavu izduvnu granu kako ti zelis,al' zadnji lonac niposto protocni, ubi u glavu...

Eto to je moje iskustvo! :);)
 
Član
Dobio sam ponudu da za 40 eura dobim ovaj auspuh, mislim zadnji lonac Lastovcic xx extrem power. Da uzmem to? Auspuh je kao nov, korišten par mjeseci.

Oče mi potrošnja porast?
 
ma kakav zvuk, fino je dok vozis lagano po gradu al ako ides na dalje relacije to ne preporucam...
ja 2 puta vozio Srebrenik(BiH)-Zagreb, auto je Corrado 1.8B, skiut srednji lonac i na kraju SEBRING, i haj ti vozi 3 sata u jednom smjeru na auto putu,prosjecna brzina je bila 160km/h :lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
bmwscaner je napisao(la):
auto bez dobrog zvuka ko zensko bez fine guzice... :D

:cool:

Sto se tice filtera, i ja sam hteo stavljati ali moj ti je savet samo neki kvalitetan, cuo sam da maf senzori ili protokomeri crkavaju od onih jet li, jacky cen i ostalih :)
 
Član
sto se tice filtera samo KN panel ili neko CAI sistem da je odvojeno od toplog zraka iz motornog prostora.
 
Top