Fotki od Makedonija

Fotki od Makedonija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eve nekoi fotki od Makedonija snimeni od moeto skromno fotografsko iskustvo. Inace snimeni se so fotoaparat olympus m 700. Na nekoja od fotkite sum jas i zena mi.
 
Član
Nikad bio nažalost malo sam više na zapadnu europu orijentisan, ali posjetim u skorijoj budućnosti nadam se. Iskreno ne zanima me toliko taj izvikani Ohrid više te neke "sakrivene" ljepote pa ako imaš šta za preporučiti reci
 
Član
bio sam u Skoplju i prvo sta sam primjetio je da je temperatura bila visa za 3 C (kazu da je pored Mostara, Skoplje grad sa najtoplijom klimom u Yu) :D
veoma lijep grad, sve planski radjeno, nista razbacano
isao sam do aerodroma, autoput vam je ekstra samo ima problema sa oznakama (oznake nidje sve do pred sami izlaz)
 
Početnik
oooooooooo, prekrasno! ohrid, skoplje... aaaaaaaaaaaa
ma, dole je ljepota... to fakat treba otici
Deyo je napisao(la):
Treba otići,*bm mu miša :)
vodim te ja sa sobom, prvi slijedeci put...
ps. idemo puntom
 
Za Bojan: Ohrid ne e samo izvikan, stvarno ima sto da se vidi, ali kako sto i ti vikas, skriena lepota sekade. Eve na primer imas fantasticni vodopadi kaj Strumica, anticka opservatorija od klasata na Stonehange kaj Kumanovo, koja e cetvrta po red na svetsko nivo, se vika Kokino, Krusevo e grad so najvisoka nadmorska visina so fantasticna priroda itn, itn..........Bujrum pa videte ;)
 
Početnik
ma, ja cu da organiziram grupno ekskurziju bhtuning ide u makedoniju! sve cu ih dovesti, da vide... pa onda idemo redom... skopje-tetovo-gostivar-struga-ohrid-bitola-negotino-strumica-berovo-sveti nikole-stip-veles-kumanovo-skopje... a u stip idemo na pastrmajliju... u ohridu na pastrmku... u berovo na muziku i kafanu (hihihihhihih)...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top