Ford Fiesta 1.8 D

Ford Fiesta 1.8 D

Administrator
pozzz raja... Imam problem na ford fiesti 1998. godiste 1.8 dizel. Imao sam prije ovaj motor na fordu orionu i isao je duplo bolje nego u fiesti i naravno puno manje je trosio. Dakle fiesta u nekim trenutcima pocne da trza u voznji i kad prebacim u manju brzinu takodjer nastavi da trza ali ne dugo. Potrosnja mu se krece oko 10 litara pa cak i 11 litara normalne voznje, a naglasio sam da sam imao oriona koji je tezi od fieste i kojem je potrosnja bila u normali oko 6 litara. U cemu bi mogao biti problem. Filteri zamijenjeni. Da li moze biti do dizna ili neceg drugog?

hvala
 
Član
il boschpumpa il dizne.al radi dizna ne moze bit tolka potrosnja,moze trzanje.treba bi ti servisirat boschpumpu.moje misljenje;)
 
Član
Zbog trzanja u vožnji jako moguće.Jel ti trza na niskim obrtajima?

Ako jeste,onda su velike šanse da je do njih.Nek ti ih skinu i provjere koliko goriva bacaju.Probaj ih pročistiti ultrazvučno,nemoj sipati nikakve aditive,niti ići na čišćenje dizni bez skidanja istih sa auta.Od svega toga nemaš ništa.Samo ultrazvučno može pomoći,iako ni ono nije uspješno ako su jako začepljenje.Moguće da ti je samo jedna jako začepljena.

Cijena novih ti je od 200-300km.Probaj negdje nabaviti polovne,mogu i sa drugih auta.Bitno je da su iste vrste i da imaju isti broj "prskalica".
Nek ti poslje stavljanja i čišćenja provjere bacanje goriva,štetno je ako bacaju različite količine goriva.

Sretno
 
Administrator
tako je zela.... trza na niskim obrtajima. i kad presaltam u manju brzinu nastavi to trzanje ali ne dugo...
 
Član
cedić:Može biti i velika potrošnja zbog dizni,iako ne ovako pretjerana.


Otiđi kod dobrog električara,nek ti prvo pregleda pumpu,ako ne bude do nje onda znaš šta ti je činiti;)
 
Član
Zela ja mislim da je kod njega kao u dvice slicna boshpumpa tako da tu elektricar ne moze nista. Provjeriti i po potrebi nastelati boshpumpu kod majstora za boshpumpe (samo kod specijaliste za boshpumpe), provjeriti kakve su dizne... Dali ti baca puno crnog dima nazad kad je pritisnes? :icon_smile:
 
Član
cekali smo rs-a.radi dizna se more povecat potrosnja ali fiesta 1.8 da trosi 11l.nema sanse.ja sam uvjeren da je boschpumpa
 
Član
Tako je @cedic, 90% povecanja potrosnje ide zbog boshpumpe kod starog tipa dizel motora. Zbog dizni ne vjerujem da moze potrosnja otici za duplo gore mozda za koji deci ili do pola litra goriva. Za neravnomjeran rad i los rad da dizne ali za toliku potrosnju ne. Odi do bosh majstora nek ti pregleda boshpumpu... To je moj savjet :icon_smile:
 
Član
Postovani clanovi,
da ne bih otvarao novu temu,jer nije dozvoljeno,imam pitanje za sve vas...
:)
Takodje imam Fiestu 1.8d,uradjena generalna,ventili,karike (bez novih klipova),lezajevi,lamela,obrada glave,promenjeni kaisevi,grejaci,ulosci,dizne,sve zivo...
bio sam i kod boschiste i on kaze da je u redu pumpa...

Pitanje glasi : Zasto auto kada je hladan dugo vergla,crno sivi dim izbacuje,jedva upali,ponekad i ne,isprazni akumulator,i slicno...

Posle generalne,majstor mi je rekao da ga ne forsiram dok ne legnu delovi,kao da pripazim malo,uradio sam sve kao sto mi je receno,i auto je bolje palio pre uradjene generalne! :(((((

Unapred zahvalan svima,na savetima i kritikama,

Milos.
 
Cini se da ti motor nije u fazi, vjerovatno nije blokirao radilicu kad je to sve sklapao, te nije uzupcio kako treba. To su ti simptomi, vozi nekom ko ima alat i znanje da ti to bolje pogleda.
 
Član
Treba vjerovatno paljenje naštimati... i imaš fazon kod tih motora, čekaš 10s i kada CVAKNE onda kreši ;) tada pali i sa lošim akumulatorom i grijačima ;)
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
jesul grijaci uredu ? To su simptomi kad neki od grijaca ne radi,ili relej grijaca

Grejaci,ulosci i dizne nove novcijate...

technoGeek je napisao(la):
Cini se da ti motor nije u fazi, vjerovatno nije blokirao radilicu kad je to sve sklapao, te nije uzupcio kako treba. To su ti simptomi, vozi nekom ko ima alat i znanje da ti to bolje pogleda.
Da li mozda mislis na ventile?
Moracu da nadjem majtora koji ce da pogleda to sve...



zlajaaa je napisao(la):
Treba vjerovatno paljenje naštimati... i imaš fazon kod tih motora, čekaš 10s i kada CVAKNE onda kreši ;) tada pali i sa lošim akumulatorom i grijačima ;)

Zlajo nemam pojma da li nesto cvakne,mislim da kod nje nikada nisam cuo to "cvak"... i pre generalne kada je bolje palio... :)

Vozim ga ujutru kod majstora koji mi je radio generalnu da ga popravi kako zna i ume, hvala Vam na savetima i drzite mi palceve da ga popravim... :)
 
Top