folije

folije

Član
Haj sad ko je jači :D

Svi neš rade i hvale robu pa da vidim od znalaca mišljenje, znači koje su to marke koje valjaju nečemu a koje su dno.

Kakve su folije aswf jesul lošije-bolje od lumara..

Folije što rade krovove crna mat i sjajna ko je tu no1

Takođe me interesuje i karbon folije pa et ako neko znam bujrum voljan sam da čujem :D
 
Član
sto se tice carbona onaj sto ide za nekih 30km kvadrat(sa tekstutom 3d) je isto 3M ali na ravnim povrsinama... recimo na stokovima, tu razliku neces pa ni primjetit skoro... dok na oblijim povrsinama, tamo gdje je potrebno vise "razvlacit" tu ide 3M, jer daleko bolje uhvati i drzi, jos ako se koristi ono ljepilo da jos bolje uvati, onda se moze vecina zaobljenih stvari sa svakakvim povrsinama fino odradit, ali i kosta nesto vise ;) sve folije od 3M-a, a ima ih raznih, carbon, matt, itd. spadaju u kvalietnije, a eto kao ima ih kod nas...

a za stakla, llumar je na "glasu" jer on i ide u vecoj mjeri od kvalitetnih folija kod nas... tko kod radi kao "polu-profi" radi sa llumarom...
 
Član
Potpis za post iznad...

Ja sam radio onom folijom od 30KM/m3 i na ravnom folija je super,kvalitet odličan.Već na zaobljenim površinama gdje treba da bolje drži ,tu se osjeti razlika da treba jače ljepilo
 
Član
Uvijek je bilo kvalitet kosta...sto se tice folija carbon.. Eh sad i mene interesuje Folije za stakla znaci osmi llumara malo mi je poskupo ..ugl radio sam sa onom folijom kosta 13 km ono pakovanje , uradio sam sve dino ekstra ispalo osim jeden zamjerke tj nakon izvlacenja vazduha/tecnosti sipod folije ostle su mi kao ogrebotine (cize) ne bas primjetne dok se ne zagledas s vana ekstra izgleda ali iznutra je lose skroz.. Eh sada da li postoji neka folija malo kvalitetnija da mi se ne bi ovo desavalo ..ili samo Ilumar .. ;)
 
Član
Orafol kakva je na lgasu jel neko radio? radi se o foliji koja ide na krov i sl

Jel se može u tz kupiti folije orafol, 3m ? ako ima i stidljivih može odg na pp :D
 
Administrator
nisam radio sa orafolom, ali jesam sa multi-fix koja je kazu bolja od nje. Nisam stavljao na krov ali jesam u unutrasnjojst vozila i evo cijelo ljeto je ne promijenjena.

a za drugo pitanje imas PP
 
Ja sam danas prvi put radio sa 3M-om i sljedeci ko mi kaze da je 3M samo ime pljunut cu ga.

Boga mi, vrijedi svake marke. Konkretno sam radio sa mat crnom, i na ivicama drzi ko luda i mogucnosti rastezanja takodje dosta vece nego ove obicne, pijacarske folije. Sutra abd budem lijepio 3M carbon pa ostavim utiske, iako vec sad mogu rec da nije dzabe metar 85km.
 
Član
sto se tice zatamnjena stakala, nije toliko do folije, koliko je do samog postpuka ciscenja stakla i postavljanja folije
 
Član
Nema zajebancije :D



Fali mi još fen - > fisbingo ovo ono :)

Vidio sam na internetu da ima nekakvo sredstvo za čišćenje od 3m al nemogu da nađem u kanisteru -> dobar kanister kasnije za rakije :)
 
Član
@pioneer_09

Sve prema uputama :) folija kao u priči pa sam uzeo da vidim svoje vještine....

Evo probao štokove......za malo vježbanja i nije loše, ima pokoji balončić može se to srediti samo treba vremena.. ali glavni problem su parnice na ovojo sjajnoj crnoj...

Lijevo sam radio prvu i probao sa ovom špatlom i ostaju ove sitne kao parnice, desno radio sa krpom bolje ali nedovoljno. savjet neki?

 
Administrator
za prvi put, odlicno ispalo:cool::cool: baloncice mozes probusiti iglom, ili pak ponovo uraditi...

A što se tiče parnica, da ta špartlica nije previse gruba za tu foliju, jer ima njih mekših i tvrđih. Ako se ne varam crvena je malo mekša. Prije su imali više špartlica u ponudi, sa filcom na vrhu. Jesi li vidio onu debelu špartlicu od multi-fixa, koja kao da je sva od filca ili tako necega, ali je ona poskupa, oko 16 KM komad?

A po meni rješenje za to, već kada imaš tu špartlicu je da na vrh staviš komad pamučne krpe i tako ne bi trebale da ostaju parnice.
 
Top