fiat stilo kocnice????

fiat stilo kocnice????

Član
problem je sljedeći:

Fiat Stilo 1.9 jtd 2003god

Pedala kocnice dodje do pola a nakon toga polako propada...Bez obzira bio motor upaljen ili ne.
Misleci u pocetku da je do ozracavanja, ozracio sam kocnice sa mašinom pod pritiskom tocak po tocak.
Nista se nije promijenilo.

Onda sam ozracavao po starinski..znaci tocak po tocak dok jedan pumpa drugi u skladu sa prvim otvara i zatvara ventile za ozracavanje na tockovima.
Rezultat opet negativan, pedala normalno dodje do pola svog hoda i onda polako propada do dna....

Jutros se naljutim kupim litar i po ulja za kocnice INA DOT 4+ i odem do mehanicara koji je isto kao i ja prvo probao da ozraci kocnice..
Nista se nije promijenilo...
Vidjevsi da nema nista od ozracavanja odmah smo nadosli da je u pitanju glavni kocioni cilindar.

Prvo odem do ferode u hasnom da mi zamijeni gumice na glavnom kocionom cilindru. Kad tamo covjek mi kaze da je glavni kocioni ok...
Vratim se mehanicaru kazem mu da ovaj iz ferode tvrdi da mi je glavni kocioni ok, na sta mehanicar ne moze da povjeruje..hajd ok.,..

Odem do kiseljaka na odpad, skinem sa nekog drugog stila glavni kocioni koji je bio pun ulja. Donesem ga mehanicaru, montiramo ga.
Rezultat ponovo isti, pedala normalno dodje do pola i nakon toga propada do dna.
Ako naglo udarim pedalu, pedala ode skoro do dna a ako polako pritiscem dodje do pola i onda se zadrzi par sekundi i nastavi polako do dna...
Sad imam 2 kociona cilindra koji pokazuju iste simptome, sto je po meni nemoguce. pa se pitam da nije do necega drugog??
Ulje nigdje ne curi, citav kocioni sistem je suh ko barut.
Mozda je kod Stila takva kocnica normalna..nikad prije nisam toliko ni obracao paznju.
Mozda je do vakum pumpe...ne znam ..stvarno se samo amaterski razumijem u kocnice..
Ima li iko da zna sta je ovom mom autu????
 
Član
A de mi kazi jel ga mozes nadrukati ono kad je ugasen mislim na pedalu ili i tada propada ako propada onda nije nesto u redu u mene nikada ne mozeš do kraja stisnuti u voznji tj jako malo propane al kad naglo spucas ljepi te za volan tj nema puno pomaka od djela kada "ufati kocnica";)
Pa jel ti koci dobro do ulja znaci nije a uzmes od nekoga slicno auto pa probas ili das nekome nek proba u ovlastenom i odma ce ti reci staje mi vozaci fiata smo malo preosjetljivi:D;)
 
Član
Mogu je napumpati kad je auto ugasen...al onda ako je drzim, skroz polako propada, mic po mic....
Treba mi neko sa Stilom da upali motor i da pritisne kocnicu i jako je drzi da vidim dal i kod njega propada polako pedala...ili da spuca jako po pedali da vidi dokle njegova pedala ide...
Znaci auto stoji, motor upaljen spucas je jako ko da moras jako iznenada da prikocis...moja kad je jako spucam ide do 80% cjelokupnog hoda a ako spucam pedalu jos jednom nece vise od 50%, nego moram cekati 2-3min i onda opet ako je opalim proleti skoro do dole...
Mozda je to takav sistem kod fiata...sta znam...
U svakom slucaju ovo nikad u zivotu nit cuo niti sam vidio...
Evo veceras primjetim da mi je pedala kvacila visa od kocnice za dobra 2cm...meni se cini da prije nije bila...ne znam ..

Pazi, auto koci fino...doduse niže al koci fino..samo me strah ako moradnem gdje drzati kocnicu duze od 30sec, sta ce se onda desuti...propasce mi do kraja...ili ce mi samo odjednom proletiti pedala...zato bih da ovu misteriju sa kocnicama rijesim sto prije..ubicu koga ..mani budalastine..
 
Član
Jbg druze ide do pola a kad je auto ugaseno ne propada i vrati se u prvobitni polozaj to za visinu je normalno tako je i kod mene a morat ces kao kod traktora nadrukavati;)
 
Član
ma bio sam danas u fiatu, izgleda da kod svih stila pedala propada...kaze mi frajer eno ti stila pa probaj jel isto ko kod tebe...uzmem kljuc...probam....isto sranje drugo pakovanje..i jos mi kaze da je ovo mila majka kako je na fiatu doblo...po sefu servisa to je tako na fiatima...helem ostavicu ovako ..nek ide u pm.
Ako iko ima stila ..eto nek i on proba pa nek mi javi jel i kod njega tako...
 
Top