fiat punto mk1

fiat punto mk1

zanima me nesto vise o fiat puntu mk1 99 god. 1.4 GT turbo gledao sam jednog tuningovanog i ubacena mu je turbina od bmw 525 TD i on fabricki ima 131 PS al kaze da sad ima vise jer je ta turbina dala vise znage pa me zanima koliko turbina benzincima moze dati snage i jel taj auto ima fabricku turbinu pa on ubacio jacu? da li je to stetno motoru i koliko ga moze pojacati turbinom i koliko bi se jos mogao pojacati da se cipuje SM-om tj. do kolko konja al da ne bude neko preopterecenje s obzirom da je to ipak fiat i nije toliko izdrzljiv?
kaze ubacen je interkuler da iskreno kazem nezz ni sta je to pa me i to zanima?
ajd mozete slobodno navesti sve sto znate o ovom autu jer ih je rijetko vidjeti s ovim motorima na nasi putevima!!!
PS: da li sa tom turbinom vise trosi nego kad je bio fabricki?
molim bez spama ;)
 
N

nenad

Evo da ti ja kazem sta znam, taj 1.4 GT je fabricki turbo, a sa tom vecom turbinom dobijas i vise snage. Kolko se sjecam chipom dobijes oko 30ak konja (provjeri na SM stranici). I na kraju ako ces gledati kolko ce ti trositi nemoj ni razmisljati o tome.

Registruj se na CROFIAT, tamo imas dosta tubraka, pa ces naci sve potrebne informacije.
 
Legend
nije to auto za tebe druze ako ces ti gledati potrosnju,s tom vecom turbinom mozes imati kraci vijek trajanja motora i vise problema...
a evo na sta kaze sm

http://www.smchiptuning.com/205/fiat-punto-i-1-4-turbo-133
 
nenad je napisao(la):
Evo da ti ja kazem sta znam, taj 1.4 GT je fabricki turbo, a sa tom vecom turbinom dobijas i vise snage. Kolko se sjecam chipom dobijes oko 30ak konja (provjeri na SM stranici). I na kraju ako ces gledati kolko ce ti trositi nemoj ni razmisljati o tome.

Registruj se na CROFIAT, tamo imas dosta tubraka, pa ces naci sve potrebne informacije.

hvala:D
 
Član
uradi generalku fabrickom motoru, provjeri sve i onda u SM na chipovanje. potrosnja u normalnim uvjetima ostaje ista ili pak niza a kad ides brze osjetno je bolje. ne izmisljaj toplu vodu i ne ubacuj se u neke abnormalne cifre za malo KS sto ces dobit nasprem chipovanja auta s fabrickim turbom.
kada budes imao kesu para za to i kada ti ne bude bitna potrosnja razmisli o cemu ozbiljnom, do tada naucis sta je intercooler, bov, wastgate, varalica... i osnovni pojmovi inace ces spadati u grupu onih sto kazu "porez na budale"

pozdrav i s srecom
 
tepSIJA je napisao(la):
uradi generalku fabrickom motoru, provjeri sve i onda u SM na chipovanje. potrosnja u normalnim uvjetima ostaje ista ili pak niza a kad ides brze osjetno je bolje. ne izmisljaj toplu vodu i ne ubacuj se u neke abnormalne cifre za malo KS sto ces dobit nasprem chipovanja auta s fabrickim turbom.
kada budes imao kesu para za to i kada ti ne bude bitna potrosnja razmisli o cemu ozbiljnom, do tada naucis sta je intercooler, bov, wastgate, varalica... i osnovni pojmovi inace ces spadati u grupu onih sto kazu "porez na budale"

pozdrav i s srecom

zar ti je tesko ove rijeci objasniti intercooler, bov, wastgate??? pozz
 
Legend
cogent_boy je napisao(la):
tepSIJA je napisao(la):
uradi generalku fabrickom motoru, provjeri sve i onda u SM na chipovanje. potrosnja u normalnim uvjetima ostaje ista ili pak niza a kad ides brze osjetno je bolje. ne izmisljaj toplu vodu i ne ubacuj se u neke abnormalne cifre za malo KS sto ces dobit nasprem chipovanja auta s fabrickim turbom.
kada budes imao kesu para za to i kada ti ne bude bitna potrosnja razmisli o cemu ozbiljnom, do tada naucis sta je intercooler, bov, wastgate, varalica... i osnovni pojmovi inace ces spadati u grupu onih sto kazu "porez na budale"

pozdrav i s srecom

zar ti je tesko ove rijeci objasniti intercooler, bov, wastgate??? pozz

druze o tome se moze pricati 5 dana,drzi se ti osnovnih stvari,eto znas sta je turbina,mlad si jos naucit ces i ovo ostalo ;)
 
Nexus je napisao(la):
cogent_boy je napisao(la):
tepSIJA je napisao(la):
uradi generalku fabrickom motoru, provjeri sve i onda u SM na chipovanje. potrosnja u normalnim uvjetima ostaje ista ili pak niza a kad ides brze osjetno je bolje. ne izmisljaj toplu vodu i ne ubacuj se u neke abnormalne cifre za malo KS sto ces dobit nasprem chipovanja auta s fabrickim turbom.
kada budes imao kesu para za to i kada ti ne bude bitna potrosnja razmisli o cemu ozbiljnom, do tada naucis sta je intercooler, bov, wastgate, varalica... i osnovni pojmovi inace ces spadati u grupu onih sto kazu "porez na budale"

pozdrav i s srecom

zar ti je tesko ove rijeci objasniti intercooler, bov, wastgate??? pozz

druze o tome se moze pricati 5 dana,drzi se ti osnovnih stvari,eto znas sta je turbina,mlad si jos naucit ces i ovo ostalo ;)

e jbg sad ajd nema veze... nego zaboravi reci fiat punto GT VS FIAT PUNTO HGT koji je jaci znaci sve fabricki? a jel HGT nema turbine?
 
Član
Fiat Punto GT
1.4 Turbo
133 ks / 204 nm

Fiat Punto HGT
1.8 16V
131 ks / 158 nm

Fabricki ti je jaci GT, i da se izvuc vise snage za manje para ( SM ) nego na HGT.
HGT nema turbo. pozz
 
zile je napisao(la):
Fiat Punto GT
1.4 Turbo
133 ks / 204 nm

Fiat Punto HGT
1.8 16V
131 ks / 158 nm

Fabricki ti je jaci GT, i da se izvuc vise snage za manje para ( SM ) nego na HGT.
HGT nema turbo. pozz

ej hvala ti puno bas lijep odgovor ;) pozdrav
 
Član
<object style="height: 344px; width: 425px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/hw2-2AEbOFY"><param name="allowFullScreen" value="true"><param name="allowScriptAccess" value="always"><embed src="http://www.youtube.com/v/hw2-2AEbOFY" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="425" height="344"></object>
 
Top