Fiat bravo - mala pomoć

Fiat bravo - mala pomoć

Član
Ovaj tjedan bi trebao kupiti prvi auto i to sam se odlučio za fiat bravo 1.9 dizelaš sa 74 kw. Privuko me odličnom opremom(klima, abs, 2x airbag, servo, centralno na daljinski, el. podizači prozora) a ponajviše niskom cijenom (2 000 eura)

Sutra idem pogledat taj auto i htio bi pitat malo iskusnije ljude jel taj fiat bravo dizel šta valja i kolko mogu još s njim preč, trenutno je na 150 000km.

I još me zanima na šta posebno trebam pazit kod kupovine.
Hvala

I da, auto je 98 godište
 
Član
kupuj to i ne pitaj dalje, to su odlicna auta samo ako je uredno servisiran i u ok stanju :cool:

moj je na 250 000 , 1.6 benzin i ide i dalje ko nevrijeme :)
 
Član
To nije JTD, to je obican TD i ja bih dobro pripazio da sam na tvom mestu ti motori se nisu bas proslavili, a kvarovi nisu bas jeftini. Nije dzabe ta cena veruj mi, taj auto je jako tesko prodati sa tim motorom...A ta kilometraza na dizelu za 13 godina je u najmanju ruku diskutabilna da ne kazem nemoguca!
 
Ja sam imao benzinca i bio sam prezadovoljan s njim, mislim da ti dizelaši malo troše, po meni nađi dobrog stručnjaka za dizel motore i ako je sve ok, kupi. ne bih se složio sa konstataciojm kolege dellas da je nemoguće naći toliko star auto s malo kilometara, evo recima ja imam opela koji je '97 i gazim sad 116xxx i šta je 100% ispravno.
 
Član
ja sam siguran da mu kilometraza nije tacna, skoro 99% sam siguran da je to vracano, da je benzin inekako, s dizelima se uvijek vise gazi
to je samo jedan detalj, ostalo ne bih znao, znam da je jtd dobar motor, sad jel i to jtd to bolje fiat fanovi znaju;)
 
Član
Limarija na fiat bravo po meni je super, nijednog nisam vidio trulog, mozda po koja hrdjica ali to sve od kamencica i to na prednjem dijelu auta, iskreno talijan nikad nije znao dizela napraviti :) ja nebi ni td ni jtd ni 1.4 12V uzimao jer td se cesto kvari, i cesci kvar je slaba vuca i velika potrosnja bar sam se ja s tim susreo, jtd je skup za odrzavati ali ako je dobar onda je super al on kad se uz***e to je rupa bez dna, 1.4 12V je najlosiji fiatov motor koji je spakovao u taj auto, cesti kvarovi su mu na bregastoj. A po meni najbolji izbor tog auta je fiat 1.6 16V ili 1.8 16V SX ili GT koje mozes da nadjes do 5000km i 2000-1 god. Oprema dobra, potrosnja solidna, odrzavanje jeftino, snaga i vise nego dosta.
 
imo sam Bravo sa tim motorom i slicom kilometrazom, moj je imo 154xxx km, fin je za vozit, udoban je, komforan al mu je motor ko qurac, bio je kod mene citava 2 mjeseca, nema ni blizu 100ks, kad vidis brdo odma saltaj u manju, brzi mi je bio Golf TD sa 55kw

jel mozda bijele boje i jel udaren nazad malo :lol::lol::lol:
 
Član
dobar je i taj druze ali gledaj jtd-a uzeti sve je stvar kako je odrzavan benzinci dosta manje prelaze;)
u krajnjem slucaju ako ti se auto svidja mozes ga odvesti u ovlasteni da ti ga ljudi provjere ili nekom svome dobrom mehanicaru(sa diagnostikom(cca50km)al bar znas sta je ok a sta ne i onda mozes jos dogovarati cjenu shodno tome..
 
Član
Od dizela u bravu samo JTD i to je jako tesko(ali ne i nemoguce) naci neki u odlicnom stanju jer su u inostranstvu pregazili xxx kilometara...Od benzinaca 1.2 ili 1.6 ako ne zahtevas puno od njega. Doduse 1.6 ide dosta solidno,ali po gradu ume da potrosi dosta tako da je plin neophodan, kod drugara 1.6 trosi prosecno 10l plina, a kod mene hgt 12 tako da nije bas neki stedisa 1.6 motor.
 
Član
dellas je napisao(la):
To nije JTD, to je obican TD i ja bih dobro pripazio da sam na tvom mestu ti motori se nisu bas proslavili, a kvarovi nisu bas jeftini. Nije dzabe ta cena veruj mi, taj auto je jako tesko prodati sa tim motorom...A ta kilometraza na dizelu za 13 godina je u najmanju ruku diskutabilna da ne kazem nemoguca!

POTPIS
ja imam isti model samo 2000 i kad sam ga uzimao prije 6godina imao je 16x.xxx
na satu
vidi ako dobro ide ne pushi fino radi onda ok mislim u stanju si da provjeris kako ti se cini auto
najbolje ti je odvesti platiti 50KM u servisu da provjeris kako sta
a ta kilometraza je pravo sumnjiva za to godiste pogotovo po toj cijeni
 
Top