Fiat bravo jtd problem

Fiat bravo jtd problem

BHT Ovisnik
Pozdrav,kolega ima problem s navedenim fiatom 105ks, bio mu je puko spaner pa zupcasti bla bla polupali se ventili i to,i sve je uradio i glavu radio, oko 1000km ga izaslo, al kao nije bila dobro glava urađena al eto kao govori majstor rijesili su neam pojma, uglavnom auto mu ne ide najbolje, malo ko vise trosi,al nema snage,tj. fali, nije to to auto, na dijagnostici mu u ovog majstora mu izbacilo gresku mafa i uzme polovan u cetica, i sad kao ne prikazuje,al kaze nemoze ocitati parametre mafa, i ja ga spojim kako sam uzeo dijagnostiku i nema nikakve greske,ali evo sta mi je za maf izbacilo na dijagnostici:

kao ovo 300 je potrebeno
helk7y9ka7p8v0gi8ux.jpg



a njemu 460
g05onyrlrjs47e76cy5n.jpg



jel to znaci da je problem sto auto nema snage (rekao bih po meni bar 10-20ks manje) i vise trosi da je problem maf ?
i da,kada otkopca maf auto bolje ide...
 
Član
Pa vjerovatno on ne valja, a mozda taj drugi sto je stavio nije od tog morela mozda je od jaceg ili slabijeg JTD-a
 
BHT Ovisnik
to neznam, cetic mu je poslo sto radi fiate, vidio sam da odgovara sa bruka auta sto alfi svih motora sto fiata i lancia,od dizela do benzina...
 
Član
pa dobro, ako bolje ide bez njega vjerovatno mu ne odgovara,a nadjite drugog fiata sa istim motorom opa prikopcajte taj na tog drugog a sa tog drugog na njega pa vidite hoce li biti kakve razlike
 
BHT Ovisnik
to sam i ja govorio,al neznam nikoga da ima,svi imaju il one obicne diesele ili benzince
 
BHT Ovisnik
i dalje problemi s ovim fiatom, jedna se greska otkloni 2 ostaju, dal i netko zna sta je ovo i gdje mogu vidjeti sta ove greske znace ?
877rigmy9mfr6epvvqii.jpg
 
Član
Ištekaš ga i vidiš kako se auto ponaša. Pri ištekanim mafom ecu uzima tvorničke(srednje vrijednosti). Auto bi se moralo mnogo bolje ponašati ako je problem do mafa. Ako je situacija bolje onda mijenjaj maf i gotovo. Nabavio si tu neku jetinu dijagnostiku i očitavaš gluposti umjesto da si maf eliminirao jednim potezom ruke ;)
 
BHT Ovisnik
to sam vec pisao da auto ide bolje bez mafa, da smo i dosta prije dijagnostike ga iskopcavali,to sam utvrdio problem,ovo je od kolege auto,ali sada me zanima ovaj problem sa temperaturom i senzorom papucice koji se nemogu otkloniti te zna paliti engine lampicu
 
Ištekaš ga i vidiš kako se auto ponaša. Pri ištekanim mafom ecu uzima tvorničke(srednje vrijednosti). Auto bi se moralo mnogo bolje ponašati ako je problem do mafa. Ako je situacija bolje onda mijenjaj maf i gotovo. Nabavio si tu neku jetinu dijagnostiku i očitavaš gluposti umjesto da si maf eliminirao jednim potezom ruke ;)
Dijagnostika nije čarobni štapić, treba znati i čitati parametre a ne samo šta ima od grešaka. Ova metoda sa iskopčavanjem MAF-a pomaže kod tih starijih modela, kod novih to neće pomoći. Drugi problem je polovan MAF sa nepoznatim kodom. Ne ide to tako! Zna se koji ide i taj se kupi nov i sve je rešeno. Međutim kod nas ovde je veliki problem kvalitet. Recimo neki dan sam imao taj slučaj na Stilu. Nov MAF je koštao od 30 do 100€. Naravno nisam uzeo najjeftini.
Na mom autu sam ove godine zamenio 4 komada i dok nisam kupio Bosch-a ni jedan prethodni nije merio ispravne vrednosti. Svi oni rade. Mere negde u sredini između donje i gornje vrednosti ali ne mere tačno! I naravno da motor ne vuče kako treba.
Postoji i treća mogućnost. Moždaje negde bušno neko crevo i motor uvlači falš vazduh koji se ne meri preko MAF-a...
Prve dve greške ti pravi MAF senzor. Drugu papučica gasa.
 
Član
druze moj ti je savjet da krenes prvo od mjerenja kompresije s obzirom da taj majstor "kao ovo jao ono kao ovo" ocigledno blizi pekarstvu.. Kreni prvo od mehanickih dijelova pa onda ganjaj greske, al ne na ovom cirkusu od dijagnostike
 
Top