fiat bravo gubi antifriz posle zamjene :/

fiat bravo gubi antifriz posle zamjene :/

Član
problem sam primjetio kad sam zamjenio antifriz, prije toga je gubio malo vode ali vrlo malo, nista sto bi me zabrinulo...

sada je potrosio oko 6 decilitara a presao sam oko 100 km samo ...danas vidio i dosuo,ulje moram tek da provjerim sutra, valjda nije mjesao....
kontam da uzmem tecnost ili prah za dihtovanje rupa gdje eventualno pusta..?

mjenjao sam zupcasti i spanere nedavno ali vodenu pumpu nisam, do cega bi moglo da bude do pumpe, dihtunga, hladnjaka ili cega vec...moram naglasiti da mi ne radi ventilator kabine od ljeta jos prekidac pokvaren, radi lagano kad se upali klima samo....
nigdje nisam primjetio da pusta iako je kolicina velika, pomagajte ;)
 
Član
ja sam na bmw sjebo dihtung glave,,,za pola dana falio litar vode...a pregledaj opet crijeva i hladnjak,,mom drugu kad je nasuo antifriz progrizo mu crijevo jer je vjerovatno dotrajalo...;)
 
Član
kad ga ugrijes,nek radi,ti zaviri pod haubu...u mene crijevo na astri puklo,glupost,al ja 15 dana mozgao sta je,ne mozes naci,a kad je motor vruc,odmah ispari pa ne mozes skuzit dok ne vidis da izlazi...svaka dva dana litar antifriza iscuri
 
Član
malo je vjerovatno da je dihtung , ali opet nije nemoguce, nisam valjda toliki baksuz...to bi trebalo da mjesa s uljem, pokazalo bi na ulju :icon_question:
a provjerio sam sve nigdje ne pokazuje nikakve znake da trosi a kolicina je velika otisla .....


p.s. opet cu pregledati crijeva i sutra, i vidjeti stanje, ako smanji onda je do crijeva ili hladnjaka, nema druge...danas sam gledao , radio je 20ak minuta nigdje nissta nije dimilo ni curilo...iz auspuha je dosta dimio jedino, al valjda radi zime :D
 
Član
druze u mene nije pomjesao ulje i vodu al je trosio nenormalno nigdje nije curilo,,jer naspem vode do vrha i stoji dan da ga ne vozem i pogledam nije se potrosilo provozem se koji dan,,cim sam ga ostavim da u mjestu radi temperatura u crveno i stalno sam morao dolivati vode...majstor mi rekao digtung glave...samo nadam se da nije tebi,, ;)
 
Član
gledao sam temperaturu druze, nije bilo nista neobicno negdje na oko 1/3 skale, znaci nije bila ni na pola,daleko od crvenog u mjestu stojao cijelo vrijem...da je to morao bi da ide u crveno s tempretaturom jel' :icon_question:...sutra cu pustiti da upali ventilator...
 
Član
AnDel je napisao(la):
gledao sam temperaturu druze, nije bilo nista neobicno negdje na oko 1/3 skale, znaci nije bila ni na pola,daleko od crvenog u mjestu stojao cijelo vrijem...da je to morao bi da ide u crveno s tempretaturom jel' :icon_question:...sutra cu pustiti da upali ventilator...

pa vjerovatno bih se pregrijavao...a ev sad fijata vozem nasuo antifriz i pola ga iscurilo je nije bilo crijevo dobro zavrnuto i et takvog ga vozem ne grije se a fali dosta vode uvjek je na radnoj temperaturi...opet sve dobro pogledaj..il ak ne skontas nista idi majstoru nekom ;)
 
Član
vjerujem da si citao u onim mojim temama kad sam ja imao problema s tim, kod mene nije mijesao vodu i ulje, nije se pregrijavao, nista sto se inace desava. Jednostavno je gubio vodu i eto. Do tuzle mi potrosi skoro cijelu bocu, dospem i nazad isto toliko. Ako voda ide u motor mora se negdje pokazat, ili na izduvu ili na ulju. Kod mene je bio slucaj da mi je voda isla u izduvnu granu, pa se nije moglo primjetit na ulju, ali kad se auto ostavi da radi dugo u leru pocne da pusi

imas onu zelenu fluorescentnu tekucinu kojom otkrivaju ako je sistem klime negdje popustio. Ja sam nju sipao, od nje voda totalno pozeleni i ako negdje kapa pod uv lampom se moze primjetit. mozes i tako pokusati, mora se negdje pokazat
 
Član
i kod mene je dosta dimio na izduv , malo bjelkast dim...moguce da ide onda u izduv, sta tu treba uraditi tj. sta je pokvareno ?
nekako mi se to cini najlogicnijim odgovorom...a klima nije u funkciji radi ventilatora kabine kako reko
 
Kod mene isto bilo , u 2 dana litar vode jos dosuo , i poslije toga sve Ok , moguce je da nije dobro sve pomjesao pa se napravio vazdusni cep ili balon kako vec kazu pa sad kad je sve sjelo zafalilo mu tecnosti , to je jedna od mogucnosti koja se meni desila
 
Član
bolje ti je da nije kao kod mene, mislim ne bih to pozelio nikome. Kod mene je bila pukla glava, pukla u unutrasnjosti kod ventila, i voda je isla u izduv
nadam se da ti nije to to, ja sam mjesec trazio gdje ce se pokazat voda, prije nego sam otvorio motor, i onda mi jednom nisu dobro napravili, pa onda jos jednom, pa tek treci put rijesim:icon_mad:
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Kod mene isto bilo , u 2 dana litar vode jos dosuo , i poslije toga sve Ok , moguce je da nije dobro sve pomjesao pa se napravio vazdusni cep ili balon kako vec kazu pa sad kad je sve sjelo zafalilo mu tecnosti , to je jedna od mogucnosti koja se meni desila

bog te cuo :cool:
iako usuto je oko 6l tecnosti, ako mu je to bilo malo jbga...
 
ja na kraju kda sam sjeo nisam znao ni kolko sam usuo , nesto sam ispustio nesto sam sipao tamo vamo i na kraju samo ostade isti nivo sve do sada al opet cu provjeriti sta moze biti , zeznuto je to kad se zamjeni moze svasta biti
 
Član
ArminM je napisao(la):
bolje ti je da nije kao kod mene, mislim ne bih to pozelio nikome. Kod mene je bila pukla glava, pukla u unutrasnjosti kod ventila, i voda je isla u izduv
nadam se da ti nije to to, ja sam mjesec trazio gdje ce se pokazat voda, prije nego sam otvorio motor, i onda mi jednom nisu dobro napravili, pa onda jos jednom, pa tek treci put rijesim:icon_mad:

u pm gluho bilo, to je 1:1000 mogucnost....
ma nije bilo problema do te zamjene majku mu bem, nakon te zamjene poce jebe sad...
sutra cu provjeriti sve moguce ;)

Little Dragon je napisao(la):
ja na kraju kda sam sjeo nisam znao ni kolko sam usuo , nesto sam ispustio nesto sam sipao tamo vamo i na kraju samo ostade isti nivo sve do sada al opet cu provjeriti sta moze biti , zeznuto je to kad se zamjeni moze svasta biti

meni je majstor usuo dosta iznad onog maximuma kad sam mjenjao, mozda da je i to sta zeznulo i eto potrosio je znaci preko pola litra od tada....jebo antifriz necu ga vise nikad ni mjenjat :icon_mad:
 
Top