fiat brava problem sa bojom

fiat brava problem sa bojom

Član
Pozdrav svima, imam problem sa bojom dakle na autu je boja teget plava a kad je na suncu baca na ljubičastu neki dan majstor farbao auto kupio boju po onom serijsjom broju kad ispade samo ljubičasta i nemože nikako da potrefi boju, dali neko ima fiata u ovoj boji da mi može poslati broj i naziv boje ? hvala evo i jedna slika
 
Član
vjerovatno ti je auto lakirano sa drugom bojom, pa ti se kod ne poklapa, takvu boju je jako tesko potrefiti , odi do nekih jacih prodavnica boja i lakova oni bi mogli imati nacina i mogucnosti da ti odrede koja je to boja ;)
 
Član
na anexu sam bio oni nisu uspjeli da potrefe vidjeću još kod velepekare i čuo sam da ima u lukavici.:icon_question:
 
Član
ma imas ti more firmi u sarajevu koje to rade. ilidza kod servisa igmana (DuPont), sensu anex, zeljin stadion, sikens kod velepekare, boje i lakovi iza doma zdravlja omer maslic, gavric komerc lukavica to su neke od poznatijih
 
Član
kod mene je ova boja
blu way vr
416/B
deltron lacrit
po ovom broju je tražio majstor baš na anexu i kad je ofarbao ispalo više ljubičasta nego teget plava, mislim da ni u fabrici neznaj kako su dobili ovu boju:icon_smile:
 
Član
Ja sam neki dan farbao svog fiata punta.Farbao sam krov i haubu lak ostario_Otisao do majstora za boje covjek napravio 416 ali izasla na zeleno :icon_confused:
Ja kod njega,kaze napravio sam po broju,no kad smo bolje promasio farbu za cijeli broj:icon_rolleyes:
Opet mi je napravio po broju ali opet to nije to.Veoma tesko farbu pogoditi:icon_question:
U toj farbi je 8 boja pa ajde ti pogodi to:lol:
 
Član
procitao naslov i mislim da imas problem sa bojom na štekama :D

nego druze neko je vjerovatno farbao citavo auto pa su tad za nijansu profulali boju, zašto ti ne prave boju ručne ono da upoređuje nijanse, nedaj mu s koda da čita .. tako ovdje kod nas rade, izadje radnik i upoređuje boju lima sa nekim karticama
 
Član
odo sutra sa fiatom pa probati i to da vidim na licu mjesta hoće li šta uspjeti, hvala na savjetima
 
Top