Fiat 1,9 TD

Fiat 1,9 TD

Član
1,9 TD motor,zvrka,pišći,sve ko bombona:)

Al ima jedan problem za koji se nisam brinuo,a sad me već iritira.
Pisao sam već da mi je odjednom skočila potrošnja za 80%-100%,sa 7 litara na 10+.Išao sam u Bosch servis u Lukavcu,čoek ga turirao,i reče mi da je Bosch ok.
U drugom servisu mi odmah rekoše,150 KM čišćenje dizni i pumpe,al meni ne pada na pamet da tek tako bacim 150 KM za nešto što možda nije uzrok,ili nije potrebno.

Čitao sam kod jednog korisnika ovdje da na benzincima ima povrat benzina,koji se može začepiti i povećati potrošnju.Da li nešto slično ima i na dizelima?Još nešto,obrtaji su se povećali na 1000 RPM i ne spadaju kad se motor ugrije,čak ni kad sam odvrnuo skroz onaj šaraf na B. pumpi...

Ajmo majstori,dekintos sam,i 100 kilometara razlike za iste pare je za mene trenutno mnogo.
 
svaki auto ima povrat pa i tvoj fiat on ti je na onom sarafu na pumpi di pise aut di sa vraca prelivno crevo sa dizni ali to ne utice na potrosnju nego na tesko paljenje i tesko ozracivanje ako ostane bez nafte inace je ti auto ide ko ranije ili ide bolje ili losije posto kazes da si diro neki saraf na pumpi ako si diro onaj iznad elektronske dizne to ti je za potrosnju tj da bolje vuce ili ako jako crno dimi da malo smanji naftu
 
Član
golf 1.6 tdi je napisao(la):
svaki auto ima povrat pa i tvoj fiat on ti je na onom sarafu na pumpi di pise aut di sa vraca prelivno crevo sa dizni ali to ne utice na potrosnju nego na tesko paljenje i tesko ozracivanje ako ostane bez nafte inace je ti auto ide ko ranije ili ide bolje ili losije posto kazes da si diro neki saraf na pumpi ako si diro onaj iznad elektronske dizne to ti je za potrosnju tj da bolje vuce ili ako jako crno dimi da malo smanji naftu

Auto isto ide,nema dima,jedino sam šaraf na kojem je sajla pričvršćena odvrtao,pokušavajući da smanjim obrtaje...
 
ili ti negdi curi ili promeni benzinsku mozda je los kvalitet nafte bilo je nesto po forumima da ima lose nafte ako dobro ide mora i da trosi od mog brata mali si kupio dizela ko tvoj a neide nikako moj golf leti naspram njegovog
 
Član
ja mislim da nisi trebao cackat taj saraf na pumpi , cuo sam za takve probleme na benzincima ali dizel :icon_rolleyes:
 
Top