Felge i distanceri

Felge i distanceri

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav,prije nekoliko dana uzeo sam neke alu felge, sa promjerom sarafa 4x100, medjutim meni je na autu 4x114.Molio bih vas za par savjeta oko toga.Znam da bi trebao uzeti distancere i sl, eh sad mene zanima kako da prodjem sto povoljnije?

[attachment=21428]


Hvala
 
Član
Distanceri se koriste kad je ET felne neogovarajuci i neresavaju tvoj problem.
Inace nepostoje distanceri koji su CE atestirani, koriscenje istih je dozvoljeno samo za styling i na trkama.
Razliciti materijali glavcine tocka, distancera i felne cine da dodje do termickog razbalansiranja gde se srafovi posle par grejanja/hladjenja pocnu odvrtati.

Pozz
 
Početnik
konusi sumnjam da mogu rjesiti tvoj problem jer je odstupanje *14: :cool:
a sto se tice pronalaska distancera pa posebno sarafanje felge za distancer a posebno distancera za glavcinu to ne bi preporucio ni dusmanu...
po meni jedino pametno rjesenje --> prodaj fele i nadji odgovarajuci raspon fela..
pozz
 
Član
Jedina normalna opcija u ovoj situaciji ukoliko zaista zelis te felne a ne neke druge je da svaku glavcinu izbusis jos po 4 rupe u zasukanosti od 45 stepeni u odnosu na sadasnje i urezes nove navoje. Sve ostale opcije zaboravi. I to pod pretpostavkom da u glavcinama posle busenja ostaje dovoljno materijala po obodu od ivice rupa !!!

Mada koliko vidim, sve se svodi na izmenu felni.

Pozz
 
Član
B203R je napisao(la):
Jedina normalna opcija u ovoj situaciji ukoliko zaista zelis te felne a ne neke druge je da svaku glavcinu izbusis jos po 4 rupe u zasukanosti od 45 stepeni u odnosu na sadasnje i urezes nove navoje. Sve ostale opcije zaboravi. I to pod pretpostavkom da u glavcinama posle busenja ostaje dovoljno materijala po obodu od ivice rupa !!!

Mada koliko vidim, sve se svodi na izmenu felni.

Pozz
E sada das busi nove rupe na diskovima dali ce da mu ostane dovoljnoi materijala da drzi i sam znas da izmedju rupa nema bas puno prostora da sada busi nove rupe oslabit ce disk tako ja mislim a ne vidim nista lose u distancerima kada se oni stegnu za glavcinu pa felga za njega samo sto ce felga da bude izbacena jedno 25 mm vanji jos vidjao sam to kod raje na autima tako ako nista ne sredis ne preostaje ti nego da te felgice prodas a uzmes odgovarajuce
 
Član
Ustvari, ima mesta jer smanjuje na 110 sa 114 sto i slika diska dokazuje:

02-09.5857.14.jpg


No, kako se unakrsno 2 srafa koji fiksiraju diskove na glavcini nalaze na mestu gde bi trebalo da se razbusi, nece se poklapati sa novim rupama. Ako je auto sa slike u pitanju, Maruti a sudeci po podatcima koje daje da jeste, lagan auto i bez nekog znacajnog obrtnog momenta otvara mesta za mastanje sta i kako bez da bude imalo opasno.

Kako god, distancere preskaci i nek ti nepadaju napamet.

Pozz
 
Član
Momci hvala vam puno fkt., Znaci da ipak probam zamjeniti ove felge za neke druge.Al mi je problem jer su sve felge sa ovim rasponom (4x114) prevelike za moje auto.Al u svakom slucaju vama hvala puno.... ;)

pozz
 
Član
Izgleda da je nemoguce naci felge, 14-ke sa promjerom 4x114, mozda cak i ne postoje tako male.Postoji li neki nacin da se srede orginal celicne, tj cime ih ofarbati i sl.?

Hvala ;)
 
Član
a zasto ne distanceri koji su atestirani?
recimo h&r ili tako neki,koji su prelazni sa 5x100 na 5x112 kao sto imaju.
ja imam h&r distancere i te price oko odvrtanja sarafa nisam cuo,moj distancer se zavrne u rupe postojece pa onda u njega se zavrne felga.i nije sve sto sjaji aluminij :)
 
Član
http://www.speedparts.se/index.html?/shop/prod/sp_ch_adapt.shtml

KLIKNI NA TEKST ZA PREVOD NA ENGLESKI Inte godkänt för allmänt bruk, endast för tävlings körning/utställning
Obrati paznju na crveni trepcuci tekst.

Drugim recima, nadam se da je jasno da sve sto niste culi da se desava netraba uzeti za da se i nedesava. Citam bas na ovom forumu da je cifra izginulig u saobracaju malo prevelika, zasto nastaviti sa trendom?

Treba samo obratiti paznju na jasnu razliku izmedju distancera koji nepije vodu ovde i adaptera koji je za prelaz na drugi razmak srafova felne.
Distanceri ili spaceri koji su nestrucno uvedeni u diskusiju za ovu temu su odobreni ali neresavaju problem. U pitanju je adapter i to nije dozvoljeno, razloge sam naveo.
 
Član
Nema veze sa SAABom, ima sa CE (EU) sto bi trebalo da znas jer ti pise Wien ispod avatara. :)

Cimni tehnicki pregled i pitaj ih sta je dozvoljeno a sta nije ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top