Farovi nerade!!!

Farovi nerade!!!

Član
Sinoc pri paljenju nisam mogao da upalim farove (kratka) nikako. Duga i pozicija rade bez problema. Pregledao osigurace svi su ok.

U farovima su do sinoc bili xenoni (kvalitet upitan odma da se zna) sve danas raskopcao uzeo nove h7 (osram) sijalice ali ista stvar.

Pri paljenju farova cuje se zujanje motorcica ko'nazor ;) al neupali nikako.

Interesuje me sta bi moglo biti, dali je neki veliki kursluz ili...
 
Član
i ja bih krenuo od prekidaca, ako ablenduje na duga ona je fizicki sa farovima sve ok
to sto se cuju motorici je ok, i kod mene se tako cuje, pomjeri na onom kolutu pa ce se nastimati
 
Član
ArminM je napisao(la):
i ja bih krenuo od prekidaca, ako ablenduje na duga ona je fizicki sa farovima sve ok
to sto se cuju motorici je ok, i kod mene se tako cuje, pomjeri na onom kolutu pa ce se nastimati

A neznam druze ko kad se ja u to razumim jbg.
Znaci da probam ambledovati pa ako blicne ok je sa farovima ili ...
Duga rade,pozicija radi...
 
Član
jesil skidao farove, onaj glavni dzek od fara je malo problematican, mora sto posto ulec da bi radio kako treba
moras provjerit u dzeku od kratkih svjetala da li ima struje kada na prekidacu upalis na kratka, ako nema onda trazi dalje
farovi imaju osigurace, ako si ih pregledao vec onda ok
pregledaj prvo da li ima struje u dzeku od kratkog svjetla

ne znam kako su ti bili spojeni xenoni, mozda je zbog toga doslo do prekida, mozda su ti kablovi trpili, pa je negdje nesto ciknulo
 
isto k'o kod mene na kamionu rade pozicije rade duga al nista sa kratkim provjeri koji osigurac samo nez da li u tvom imaju po jedan za duga a drugi za kratka????;)
 
Top