Farbanje haube

Farbanje haube

Član
Interesuje me sledeća stvar na haubi bio karbon prilikom skidanja odvalio lak al doslovno odvalio kao najlon se odvaja od farbe, farba je netaknuta, tog odvaljenog laka je jedno 20% u odnos na cijelu haubu.

Jel treba ponovo farbat cijelu haubu? pa lakirati ili se može lakirati bez farbanja?

Predpostavljam cijelu haubu da treba raditi iako je skinut lak iznad farova na lijevo i desnoj strani.

I jel neophodno farbati cijelu haubu?znači farba je netaknuta samo bez laka

I koliko bi to koštalo recimo u nipexu ili interuautu?

Pitam za prijatelja.
 
Član
sory na off al vidi koliko je- nazovi agu lakirera i reci koja je boja u pitanju pa ce ti reci okvirno..
 
Član
Najkvalitenije rjesenje je nanovo farbanje kompletne haube sve ostalo je privremeno rjesenje.
 
Član
Ma najbolje je otići pa nek vidi šta treba-netreba, ak je neko radio koliko iznosi farbanje haube?
 
Član
Prijatelj platio za Passata 2004 godina 200-300 km ne znam točno. Nemože se primjetit, tvornica je. :cool:
 
Pa ako je "oguljen" bezbojni lak, a baza nije taknuta, onda treba apcigovati haubu, i nanijeti ponovo bezbojni lak i Bok.
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Pa ako je "oguljen" bezbojni lak, a baza nije taknuta, onda treba apcigovati haubu, i nanijeti ponovo bezbojni lak i Bok.
Ma samo lak, baza je extra nema ni parnica nista :D jbt koliko lak štiti i daje ljepotu boji...
 
Član
Nešto me ovako interesuje zašto nanovo farbati, a to znači brusiti skinuti bazu koja je fabrika nanijela, koja nije nigdje oštećena, a kamoli udarena peglana i sl.

Zar nije moguće skinuti ostatk laka do baze i nanijeti novi lak i voz, neće biti problema sa nijansom jel ostaje ista baza..
 
Ma otjeraj nekom lakireru, i nemas brige..Apciguje se lak nanese novi sloj..Ako ne bude moguce, odmah ce ti reci da se mora i baza nanositi ponovo..Ali ako je tako kao sto kazes, onda samo klar lak..Javit ce se MTR vjerovatno ;)
 
Član
aServis je napisao(la):
Nešto me ovako interesuje zašto nanovo farbati, a to znači brusiti skinuti bazu koja je fabrika nanijela, koja nije nigdje oštećena, a kamoli udarena peglana i sl.

Zar nije moguće skinuti ostatk laka do baze i nanijeti novi lak i voz, neće biti problema sa nijansom jel ostaje ista baza..

ja sa tom bazom nebih zezao zato sto moze biti problema nije problem u niansi nego u tome sto neznas posljedice toga mislim da ti niko nece uraditi na svoju odgovornost da ostane baza samo da lakira
 
Top