E36 325i 24v problem

E36 325i 24v problem

Član
ev da ovdje pitam,auto je na BMW otpadu u Vitezu kod Danke na servisu
culo se kuckanje neko,danas javise da je lanac popustio i kao,bregasta i radilica nisu u fazi vise,tj,kako su rekli "bjezi radilica od bregaste" :icon_rolleyes:
e sad,zanima me,vidim,ima zamjenski lanac i njegov spaner,natezac...hoce li to rijesit problem?il ne gine stavljanje drugog motora?
motor je onaj od 141kW / 192KS;)
 
A zasto drugi motor? Motor treba "postaviti" u fazu, staviti lanac, stegnuti natezac..Lanac se vremenom "rastegne" sto je u neku ruku i normalno, ima i on svoj vijek trajanja...Ako nista nije puklo, pomotalo se i sl. staviti novi lanac, natezac i bok decki..
 
Član
ovi "strucnjaci" rekose da je najbolje novi motor...pa mi nije jasno,to je,u neku ruku,kao zupcasti,nategne se,pa treba zamijenit spaner i lanac,i to bi trebalo bit to


i da,ev drug mi rece da auto radi prima gas samo tesko pali i da se se na leru gasi, moze li biti lanac uzrok tome
 
Pa ako je "ispao" iz faze moguce i da tesko pali, i da slabo vuce i da trokira i sl. Ne vidim razloga zaista zasto novi motor (osim ako nema neke posebne cake) ali ako nista nije puklo, pomotalo se i sl. onda treba kupiti lanac natezac i sta sve vec ide..Moraju biti oznake na motoru, i trebalo bi imati alat za te stvari..Posto je neki otpad u pitanju, onda ljudi vjerovatno imaju: "super dobar motor, pase na saraf, to mi k'o tebi damo za 'iljadu maraka to je dzaba, ovo baci" :D

PS. Taj E36 325i 24v bi trebao imati dva lanca i 2 natezaca, ako se ne varam...
 
Član
vjerovatno je ta prica:D
ventili izgleda nisu pomotani,vozen je kratko vrijeme tako "kuckajuci"
 
Ma vozi to nekome tko zna i tko ne pokuava da ti uvali drugi motor, koji ce biti i nelegalan..Ako nema posljedica po motor, neka zamjeni lance, natezace, i sto treba tih sitnica, fazira motor i to je to...
 
Član
u okolini zenice nema majstora za bmw,ovi su "na glasu" kao dobri mehanicari za njih...ovi ostali dodju sa 2 kljuca i multimetrom i gledaju u njega...u tom i jest problem...i ja druga savjetujem da rijesi ovaj,jer,kad kupis drugi,moze bit jos gori
hvala drug
ako jos neko ima savjete,misljenja,sugestije,tam-vam,neka slobodno kaze,necu mu nista:lol:
 
Hmm ne znam sta da ti kazem..Neka nadje negdje u okolici dobrog majstora i neka sredi taj motor..Lanac se razvuce jbg, nikakvo cudo.. Po meni je sve bolje nego ubaciti nekakvu motorcinu za koju ne znas ni sta je, ni kako je, niti koji djavo..
 
Član
nema potrebe za drugim motorom ako nije napravilo havariju, a da je napravilo havariju ne bi ni odvezeo kod majstora nego slepao, kupi lanac zamijeni, ozubi i nema problema ;) Cuj novi motor:lol: joj danke sto bombe baca valjda ima neki na stanju za tebe :D
 
Član
www.auto-dijagnostika.net idi na tehnicki podaci,pogonski kajsevi,,kad otvoris stranicu idi na ono free sto pise crvenim slovima :lol: tu potrazi(ako nema posalji mail) za svoj auto,meni je pomoglo udosta slucajeva jer iamj uslike sve kako i sta :cool:
 
Član
edoze je napisao(la):
ev da ovdje pitam,auto je na BMW otpadu u Vitezu kod Danke na servisu
culo se kuckanje neko,danas javise da je lanac popustio i kao,bregasta i radilica nisu u fazi vise,tj,kako su rekli "bjezi radilica od bregaste" :icon_rolleyes:
e sad,zanima me,vidim,ima zamjenski lanac i njegov spaner,natezac...hoce li to rijesit problem?il ne gine stavljanje drugog motora?
motor je onaj od 141kW / 192KS;)

A gle cuda, verovatno ima neki povoljan motor u steku? :icon_biggrin:
 
Član
:D:D
novosti iz garaze...izgleda da kod Danke nisu dirnuli motor,nego onako bacali bombe u vezi lanca...ventil kriv,sutra zamjena,nije nikakva havarija,nije se nista ostetilo...uglavnom,popravak jeftiniji nego sto se pretpostavljalo...
hvala svima ipak;)
 
Top