Dvokanalno pjacalo

Dvokanalno pjacalo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Kako skopcati dvokanalno pojacalo carpower wanted-1/800d 1000wati na woofer pioneer TSW-307D4. Zamolio bi svu raju koja se razumije dami malo pojasni oko kopcanja Hvala unaprijed pozz...
 
Član
Ako hoces da imas normalnu muziku spojis zice na + i - 1 kanala i ustekas na woofer ako hoces nesto jace onda uradis bridge tj. spojis taj woofer na oba kanala.

E sad ako prvi put ubacujes pojacalo najbolje ti je da imas orginal kablove za plus da se pojacalo nebi gasilo.
Ako ti je puno da platis 50-60KM za kablove odes lijepo u prodavnicu elektro materijala i kupis debelo kablo sa licnama (kosta cca 5-6 KM),kupis obicne cinceve 5m (kosta cca 4-6KM).
Spojis cinceve na pojacalo i kasetofon.
Izvedes plus direktno sa akumulatora kroz auto do pojacala.Glavni fazon ti je da na kablo sa plusa stavis prekidac jer bez prekidaca sa ugasenom muzikom pojacalo ce ti izvuci akumulator za 5-6 sati.

I mogu ti svi govoriti da ti sa ovim kablovima moze izgoriti auto ali to nije istina.
Ja sam platio + kablo i cinceve 10KM i spojio na njih pojacalo od 2000W i tri woofera + akumulator mi je 50-ka i zice se ne zagrijavaju a pojacalo se pocne malo zagrijavati tek nakon 1 sat.
 
Član
@ado_w:ako je stabilno na 2 ohm-a u bridge-u spoji ga u bridge,mozes spajati svaku zavojnicu na po jedan kanal,a mozes jednostvno ako fino svira spojiti na jedan kanal dok ne nabavis pojacalo kako treba... :cool:
@tzman:druze jesi ti ikad cuo za remu :icon_rolleyes:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top