Drugi servis passat

Drugi servis passat

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Evo uskoro mi je vrijeme za servis. Zupčasti mijenjan na 120 000 km, redovno održavan, sad je na 200000km. Šta se mijenja sada, mislim zajedno sa zupčastim, i koliko para sve? Auto je pasat 1,9TDI, 74kw, 2003 god.
 
Član
moj ivi ponovo ti ako os doleti da ti to zamjenimo pa odluci os orginalne dijelove
ili ne imas pm pa mi se javi ako os da nebi kasnije imao problema jer kad se u tvog auta zamijeni zupcasti mora se auto ugrijati i preko dijagnostike nastelovati paljenje a to od ovih navedi majstora neradi niko pa ti vidi;)
 
Član
Ma prijatelju u utorak idem u Dubrovnik i vraćam se tek za jedno mjesec i po, auto se neće puno vozati dok ja ne dođem. U svakom slučaju sam mislio dolaziti do tebe, to se sve može za dan uradit? I originalne dijelove obavezno.
 
Član
Ivo: Standardno, zamjeni zubcasti, spanere, vodenu, mikro remenje...
To moze svaki mehanicar nema potrebe za nikakvom dijagnostikom.

black_devil: To ti dodje cca 300-350KM za materijal (barem je mene prosle godine toliko kostalo, stim da sam ja jos promjenio i sve filtere i ulje za kocnice) isti motor (bez bosch pumpe).
I uracunaj tu ruke majstore (u mom slucaju 0km)


poz
 
Član
de mi onda pamtnjakovicu reci kako se steluje taj ugao paljenja kod tog auta i koliki je i kolika temperatura mora biti ;)
 
Član
Zerr je napisao(la):
de mi onda pamtnjakovicu reci kako se steluje taj ugao paljenja kod tog auta i koliki je i kolika temperatura mora biti ;)

Nisam ja pametnjakovic i imaj malo respekta, to je prvo, a drugo ti kad nadjes bosch pumpu (kojoj se stima ugao) na bilo kojem VAG Pumpe Duse motoru ja cu ti reci kako ces je nastimat ugao paljenja.
Na VAG PD motorima ECU kontrolise ubrizgavanje i stoga nije potrebno raditi adaptaciju pri zamjeni zubcastog seta.


Eto nesto si i naucio.
Pozz
 
Član
Ivo65 je napisao(la):
Evo uskoro mi je vrijeme za servis. Zupčasti mijenjan na 120 000 km, redovno održavan, sad je na 200000km. Šta se mijenja sada, mislim zajedno sa zupčastim, i koliko para sve? Auto je pasat 1,9TDI, 74kw, 2003 god.

Motor Code AVB 74kw vrlo vjerovatno jer su AVF i AWX po 96kw tj. Pumpe Duse tj. nema bosch pumpe!

Zerr je napisao(la):
moj ivi ponovo ti ako os doleti da ti to zamjenimo pa odluci os orginalne dijelove
ili ne imas pm pa mi se javi ako os da nebi kasnije imao problema jer kad se u tvog auta zamijeni zupcasti mora se auto ugrijati i preko dijagnostike nastelovati paljenje a to od ovih navedi majstora neradi niko pa ti vidi;)

Znaci pise gore zasto netreba netreba, a palit raju sa foruma tako nije fer.
PS. Nestima se paljenje preko dijagnostike, vec se samo gledaju parametri/graf dok se fizicki stima/zateze/otpusta pumpa.

Zerr je napisao(la):
nemislim na pumpe duse motor
nego sa bosch pumpom

Covjek ima VW PD motor i pitanje je za zubcasti za to auto, ako te interesuje tdi timing za bosch pumpu otvori novi post pa cu ti odgovorit.

EOF
 
Član
jesi pegla jel to problem sto nisam pogledo koji je motor upitanju
al et neka si ti upravu ja sam stjeo da kazem da to niko i ne namjesta samo zamjene i kontaju da je to to ;)
 
Član
nermin je napisao(la):
Ivo: Standardno, zamjeni zubcasti, spanere, vodenu, mikro remenje...
To moze svaki mehanicar nema potrebe za nikakvom dijagnostikom.

black_devil: To ti dodje cca 300-350KM za materijal (barem je mene prosle godine toliko kostalo, stim da sam ja jos promjenio i sve filtere i ulje za kocnice) isti motor (bez bosch pumpe).
I uracunaj tu ruke majstore (u mom slucaju 0km)


poz
Ne znam, hoću originalne dijelove (da kasnije nebi bilo 'vriske'), a ta mi je cifra nekako preniska. Bolje za mene ako je tako ali...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top