doslo doba da se novo auto proba

doslo doba da se novo auto proba

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
evo ovako imam par auta u opciji za kupit,ali zelim da mi pomognete koliko mozete,to znaci u kvaliteti vozila i odrzavanju vozila
1.Renault Safrane 2.5i 1997god. 121kw/165ks
2.Volvo 850 2.0T 1996god. 110kw/150ks
3.Mazda 323 F 2.0 V6 1997god. 106kw/144ks
4.Mitsubishi Carisma 1.6 16V 2000god 73kw/100ks
 
Član
Sto nas dovodi do zakljucka da je Carisma novija za tri godine od Mazde. Ali Japanac je to, naravno ako svakog mozes oprobati prije kupovine, oprobaj, mada ne znam kakav je Mitsubishi sa servisiranjem... Ja i zaboravio da postoji ta marka :)
 
Član
323f mi je bolid,al mislim d aje ovo zadnje najisplativije,zbog potrosnje,100KS je solidno za nase ceste,moze potegnut a ne trosi...volvo i reno ce ti povuc poprilicno goriva zbog mase i velikog,vjerovatno i rastrosnog motora,a ev bojan rece da je i odrzavanje skupo...mazda je fina,al mozda ima i malo previse snage,jedino ak si neki zestok vozac,al realno,preko 110-120KS u malom autu je cisti luksuz...sumnjam da ces na neke trke,jer su volvo i reno limuzine,nisu za toga,tako da...amidza mi ima carismu,mislim da je to ta generacija,mada je njegova skoro nova sto se tice kilometraze,20000km presla,2002 il 2003 god,dizel i kaze da je extra auto,za ostale ne znam,mada mi je mazda najljepsa
koliko znam,u bosni nemas servis mitsubishija,najblize negdje oko zagreba,tako mi jaran rece,on voza colta,ne znam za mazdu
 
od ponudjenih ja bi uzeo mitsubishija mada bi mi to bilo premalo snage...samo ne znam zasto si od tolikih modela suzio izbor na bas ova 4 modela i to bez ijednog svabe, nemoze to tako XD
 
Od tih ponudjenih jedino Carismu za izdvojiti...jeste da je najslabija ali ipak ovi ostali ni slucajno...Mozda mazda jos mada mi je ona izgleda sto se tice ne bas nesto :icon_confused:

edoze je napisao(la):
koliko znam,u bosni nemas servis mitsubishija,najblize negdje oko zagreba,tako mi jaran rece,on voza colta,ne znam za mazdu

Cini mi se u Ljubuskom da mi rodjak rece da se otvorilo zastupnistvo Mitsubishija pa bi trebalo da ima onda i servis, a pored toga najblize ima u Metkovicu nesto kako mi rece takodje...
 
Član
E da se pita mene ja bi carismu izabrao iz tog kvarteta!
Zašto?
Ipak to su dijamanti.:D
Motor je u startu možda najslabiji ali isto tako nije skup za održavanje.
Ako je održavan uredno ima primjeraka sa preko 300000km koji i danas služe kao bombon.
Ali opet ako je to slabo ima i 1.8,ali to je gdi kojeg nebi preporučio iako je dosta dobar motor,ima jednu manu,osjetljiv je na gorivo,te ga to pati.
Ali isto tako možeš naći i verziju koja nije GDi,ili uzeto od Volva S40 T4 motor i staviti nutra i eto 200ks.
ak te još što konkretno bude zanimalo samo pitaj.
 
Član
Ti biras, morat ces sam odluciti. Ja bi najprije uzeo Mazdu :icon_biggrin:

Safran je auto u klasi Audija A6, znaci prava cestovna krstarica, no nema ih puno pa polovnih dijelova nema, a novi su garant u skladu sa klasom. S Volvo-om je slicna prica. Ovo sto pomenu lik iznad mene za GDi motore sam i ja cuo, da ih gorivo hoce zezati, pa bude li Micubaja, zaobilazi taj motor. Nisi rekao do koliko KM trazis auto, al mislim da bi ti se u cijenu mogla uklopiti i stara Honda Accord, negdje 96-7 godiste.
 
Član
pošto spomenuše hondu accord 97 g.p
ako bi to slučajno ko uzimao kažu da nisu preporučljivi dizelaši jer to
nisu hondini dizel motori već od rovera,stoga samo benzinci doaze u obzir
jer su hondini :cool:
kasnije je honda prekinula saradnju s roverom i od tad je sve ok
 
Član
MagNum_VTDI_GTI je napisao(la):
od ponudjenih ja bi uzeo mitsubishija mada bi mi to bilo premalo snage...samo ne znam zasto si od tolikih modela suzio izbor na bas ova 4 modela i to bez ijednog svabe, nemoze to tako XD

suzio sam izbor na ova 4 zato sto mi se auta svidaju,otkad imam vozacku samo svabu vozam,cak i u firmi,pa ocu to malo da promijenim,nekim francuzom,japancom......i ja razmisljam o mitsubishiju ali ima jedna stvar servis itd.


trazim auto do nekih 6000€,ali na hrvatskim tablama,ova 4 sto sam izabrao su ispod 6000€
 
moja preporuka je mazda, jer je najljepsa (znaci, subjektivna preporuka :))
tetak je imao nekoliko godina ovu mazdu, nikakvih problema nije imao, to mu je bila prva mazda, i evo do danas voza samo mazde :)
doduse kod njega je bio model od 90ks i odlicno je isla..a tek ovo..
 
Član
Mazda 323 po meni najbolje auto od tih ponudjenih ! :cool:

Vozio sam se u jednoj mislim da je bila 1.8 ide , letiiii :cool:
 
Početnik
joj, nezahvalan savjet trazis... meni, npr. ni jedno od ponudjenih nije simpaticno...

mazda - naravno, isplativa opcija... ne kvare se, izdrzljivi...

medjutim, nisi rekao nista vezano za potrebe... za sta ti treba automobil... to je veoma bitna stavka... mozda ce biti raji lakse da predloze, savjetuju...
 
1.Renault Safrane 2.5i 1997god. 121kw/165ks

veliko auto, komforno auto, velik motor, velika potrosnja, prosjecne performanse i sklono kvarovima

2.Volvo 850 2.0T 1996god. 110kw/150ks

veliko auto, komforno auto, sigurno auto, velik motor, velika potrosnja, prosjecne performanse, skupo odrzavanje

3.Mazda 323 F 2.0 V6 1997god. 106kw/144ks

srednje veliko auto, dopadljiv izgled, vrata bez okvira, relativno komforno, velik motor, prosjecna potrosnja, dobre performanse, relativno nekvarljivo

4.Mitsubishi Carisma 1.6 16V 2000god 73kw/100ks

*ako je GDI motor:
srednje velik auto, komforno auto, dosadan i prosjecan izgled, dobar motor, prosjecne performanse, niska potrosnja, relativno pouzdan, odrzavanje upitno radi direktnog ubrizgavanja benzina u komore.


zakljucak by freek:

zelis li ekonomicno auto i nisi zahtjevan u vidu performansi i izgleda onda idi na mitsubishi.

zelis li dobru osnovu za tuning sa solidnom motorizacijom i nebrines puno o potrosnji onda idi na mazdu.

zelis li izgledati kao penzioner i mislis visoko o sebi i malo o drugima idi na volvo.

zelis li sarmirati zenske i puno drzis do svoga izgleda kao i do cesceg odrzavanja auta idi na renault.

nadam se da sam bio od pomoci

:lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top