Dječak ispravio NASA-in krivi izračun mogućeg udara asteroida u Zemlju

Dječak ispravio NASA-in krivi izračun mogućeg udara asteroida u Zemlju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Trinaestgodišnji Nijemac Nico Marquardt svojim je proračunima ispravio izračun vjerojatnosti udara asteroida Apophis u Zemlju. NASA je priznala da je njihov izračun bio pogrešan.

118840.jpg



Nico je iskoristio teleskopska zapažanja Instituta za astrofiziku u Postdamu i izračunao da su šanse da asteroid Apophis udari u Zemlju 1:450, dok je NASA tu mogućnost stavila u omjer 1:45 000.

NASA je priznala da je prvotni izračun pogrešan te je Europskoj svemirskoj agenciji i službeno potvrdila da je dječakov izračun točan.

Apophis bi vrlo blizu Zemlje trebao proći u travnju 2029. godine, a dječak procjenjuje da bi se, ako bi tom prilikom asteroid udario u jedan od satelita koji kruže u višoj orbiti oko Zemlje, putanja asteroida promijenila te bi on pri ponovnom prolasku 2036. mogao lako udariti u Zemlju.

I dječak i NASA se slažu da bi ulaskom u atmosferu asteroid postao užarena kugla željeza i iridija promjera 320 metara i težine od približno 200 milijuna tona, a najvjerojatnije bi pao u Atlanski ocean.

Udarac u površinu oceana uzrokovao bi stvaranje golemog tsunamija koji bi uništio obje obale koje omeđuju Atlantik, a istovremeno bi u atmosferu podignuo golemu količinu prašine koja bi na dugo vremena onemogućavala sunčanim zrakama da dopru do površine Zemlje.

Inače, Nico je svoj rad načinio za regionalno natjecanje, a nazvao ga je 'Apophis - asteroid ubojica'.
 
Član
ovo je previše, oni predviđaju da će NAKON SUDARA SA ZAMLJINIM SATELITOM drugi put pasti u atlantski ocean, a kolko tu rotacija i putanja ima
 
Član
Pa gdje ces dalje kad su ti isti deblili potrosili milione dolara da skontaju hemijsku olovku kojom bi se moglo pisati u outa-spacejsu.. tj kad si van zemlje tinta iz hemijske curi jer nema gravitacije neostaje trag po papiru itd...

Da bi im Rusi suknuli do jaja, uzeli grafitnu olovku i napisali "Made in Russia" specijal za out of space tehnology... :)
 
nermin je napisao(la):
Pa gdje ces dalje kad su ti isti deblili potrosili milione dolara da skontaju hemijsku olovku kojom bi se moglo pisati u outa-spacejsu.. tj kad si van zemlje tinta iz hemijske curi jer nema gravitacije neostaje trag po papiru itd...

Da bi im Rusi suknuli do jaja, uzeli grafitnu olovku i napisali "Made in Russia" specijal za out of space tehnology... :)



hahaha, najjaci su majke mi..... cuj made in Russia, hehehe
 
Član
jao freeka... kad si 13 godina ovo racuna moguci prolaz asteroida kraj zemlje, sta ce radit kad mu bude 30??? fakat mu je bolje da ganja trebe... a sto se rusa tice, kod njih je sve moguce... :D
 
Član
Rusi su legende meni...stari mi pilot i pricao na Open Days-u jedan zanimljiv podatak...kaze pitaju instruktori zasto americki avion kosta oko 60 milijuna dolara, dok ruski od 20-30 ?

Jednostavno, kod Amerikanaca tih dodatnih 30 milijuna se odnosi na zavrsnu obradu krila, trupa itd. da se ne vide spojevi, da ima sto manji otpor i da ide sto brze...

Kod Rusa zakovice strse oko 2-3mm izvan povrsine lima, i spojevi nisu bas najprecizniji sto stvar aogroman otpor zraka...Ali caka je ta da su Rusi nasli genijalno rijesenje...Samo su stavili motore jace za 2000 konjski snaga, i nema problema hehe :)....i to vam je ziva istina... ;)
 
Član
pa kad je ruski avion paoo mislim srusioo se,,,srusi se on al sto puta vise americki avioni padaju...il ih braca kontraliraju hehe.....

a za ovaj asteroid ko sto kaze smajkee boli me k.... samo nek nepadne u bosnuu voda do nas nemoze kad imamo brda u preteku :)
 
Član
Najbolje mi je bilo kad sam gledao jednu emisiju o avionima, kazu kad su amerikanci izmislili nevidljivi avion, poslali ga da snima iznad rusije. Letio je tamo par puta, jedno mjesec-dva, sve dok jednog nije "slucajno" oborila ruska raketa... :D
 
Član
Eeee bas to za nevidljivi avion.. letio je iznad dometa njihovih protuzracnih puskica, nisu mogli da ga skinu, i sta ce bit;
Uzmu "raketu" koja se ispaljivala u orbitu i ispale nju na avion.. i obore ga :)
Zarobili pilota i to sve procedura normalno... i kaze lik gledam vidio sam nesto veliko, ogromno - A raketa ko dva slepera ahahhaha
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top