Dječaci iz Cazina i Velike Kladuše u komi

Dječaci iz Cazina i Velike Kladuše u komi

Osmogodišnji Kenan Kovačević iz naselja Purići kod Velike Kladuše i dvije godine stariji Haris Čizmić iz Cazina prekjučer su smješteni u Kantonalnu bolnicu u Bihaću i obojica se, kako nam je potvrđeno, nalaze u komi. Oni su teško povrijeđeni u saobraćajnim nesrećama koje su se desile u Velikoj Kladuši i Cazinu.

- Pacijenti su u izuzetno teškom stanju, priključeni su na aparate za disanje i za njihov život se i dalje vodi borba intenzivnim liječenjem - kaže dr. Anela Ibradžić, specijalist-anesteziolog.

Oba dječaka imaju povrede glave, grudnog koša, kostiju lica, zdjelice i gornjih udova. Ljekari ne žele davati nikakve prognoze o mogućem ishodu, s obzirom na vrlo teško stanje dvojice malih pacijenata.

Saobraćajni udes u kojem je stradao Haris Čizmić (10) desio se prekjučer oko 17.30 sati na lokalnom putu u naselju Slatina kod Cazina. Na Čizmića, koji je vozio bicikl, naletio je kamion "man" kojim je upravljao Sulejman Kapić (32).

Nesreća u Velikoj Kladuši dogodila se u mjestu Johovica oko 14 sati. Prema policijskim izvještajima, do udesa je došlo kada je vozač "audija" Husein Hozanović (61) usljed neprilagođene brzine udario pješaka Kenana Kovačevića.


http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/crna-hronika/djecaci-iz-cazina-i-velike-kladuse-u-komi
 
Član
joj boze sta su oni tako mali bogu skrivili :icon_sad::icon_sad::icon_sad::icon_sad:
 
Joooj onaj sa 61 godinu je sjeo za volan i po gasu kako mi samo pici po zivcima!!!! :icon_mad: :icon_mad: :icon_mad: :icon_mad:
 
Član
fkt. doslo vrijem da se sjedne i place kako je stanje u BiH ...zelim brz oporavak dvojici djecaka....da se ponov mogu igrati ..kao i prije
 
Ja sam iz Kladuse,a nisam za ovo cuo,mozda sto sam uvjek negdje u garazi,vani itd..Al cudno pitam stare cije je djete naskradalo, kaze da nezna,,,
al cije god da bilo zalosnooo bretee...:icon_sad:
 
Legend
za ovog djecaka na biciklu sam cuo.....ziv je ali nije ok ,...prijatelj koji je bio u blizini kaze kako kamionima idu koliko god mogu , i eto jedna budala pokupi dijete na biciklu
 
Član
:icon_cry::icon_cry: zalost, daj boze da se oporave sto prije, ali bgm je zafrkano na cestu s biciklom, i za biciklistu a i za onog u drugom vozilu.Ja sam visio na biciklu i kontam sta mi moze biti, onda kad sam u autu pa vidim ispred sebe biciklistu onda se zamislim nije sve jedno kraj njega pogotovo na uskim cestama.Jos sad kamikaza za volanom da bog sacuva:icon_sad:
 
Član
i ovaj mator za volanom a i ovi sa kamionima sto enes kaze idu do maximuma kolko god moze ici jos ako nije njegovo vozilo uvijek je gas do poda 100km/h ide ko od sale kroz naselje jos pod teratom :icon_rolleyes::icon_confused:
 
Legend
adi187 je napisao(la):
i ovaj mator za volanom a i ovi sa kamionima sto enes kaze idu do maximuma kolko god moze ici jos ako nije njegovo vozilo uvijek je gas do poda 100km/h ide ko od sale kroz naselje jos pod teratom :icon_rolleyes::icon_confused:

jbg zuri na kafu il boga pitaj kud i sad neka moli boga da dijete prezivi,nebi mu bio u kozi nikako .... jos ovdje , mali kraj , svi se znaju

samo daj Boze da jadno dijete bude ok
 
Top