Dizel vs benzin vs plin

Dizel vs benzin vs plin

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Tema bez kraja, ali...:icon_biggrin: Koje su po Vama prednosti i mane svakog od ovih tipova? Šta biste odabrali sada da kupujete nov ili polovan auto? Šta trenutno "konzumira" Vaš automobil?
 
Član
Cinjenica je da ce benzinac uvijek biti komforniji i ugodniji za voznju od dizela,ali mora se priznati da su dizeli jako uznapredovali,i takodje uz jako prihvatljivu potrosnju nude solidne performanse,koje da bi imali na benzincu morate ici malo visocije u paleti motora a samim tim i povecava se i potrosnja.
Minus za dizele su skuplje cijene odrzavanja i skuplja cijena nabavke
Minus za benzinca je potrosnja
Plin hmmm imao vozao,nisam imao nikakve primjedbe,mislim da bi fabricki ugradjen plin u nekog benzinca bio pun pogodak i bio bi jeftiniji nego li dizel a i potrosnja bi bila ista.
Eh sad sve ovisi ko kako i koliko vozi,da li neko vozi na snagu ili na obrtni moment,sve je to stvar ukusa.
Ja sam zakleti benzindjija :) jednom sam imao dizela i rekao sam nikad vise,mada ima primamljivih dizela na koje ne ostajem ravnodusan!
 

IGY

Član
hmmm ima jedna izreka koja kaze

na dizel se ore, na plin se kuha, na benzin vozi


sto ga ja vozim na benzin i uvijek cu na benzin :D
 
Legend
Benzin i dizel kako ga uzmes, ovisi samo o tome ko prelazi koliko kilometara.
Plin je za mene sranje, papanska stvar, i to nebih nikada uradio. Ovo govorim i mislim na sve one koji su na BMW-a 3.0 ili vise kubika, na golfa VR6, na audija petaka i sve sestake ugradjivali plin.

To je za mene sakacenje auta, a fabricki plin nema neki stav ja ga nebi nikad sebi kupio.
Ako gledam o alternativnim gorivima moj izbor bi bila Toyota PRIUS Hybrid.
 
Član
Vozio diesel vozio benzin nisam vozio na plin niti cu...
auto je uvijek bilo luksuz i uvijek i biti...pa ako ga vec imam nemoram da cicijasim kolko ce mi auto potrosit benzina....
Dieseli su stvarno uznapredovali al ovi krsevi sto ih mi uvlacimo svakom treba zamijenit il turbinu il bosaljku tako da em ga skupo platis em jos moras ulagat i moras ga vozat pet sest sedam godina da ti se isplati razlika....
Benzin malo vise trosi manje se kvari i jeftinije odrzavanje a i svaki sad prelazi bruku dok se pocne kvarit, a i nije velika razlika u potrosnji ko prije izmedju benzina i diesela a kad jos uzmemo razliku cijena benzina i diesela na kraju ispadne gotov isti cunex.
hm.....dok sam mlad zelim da imam auto sto mladje, da ga mijenjam barem svake dvije godine a kad budem penzos kupit cu sebi golfa dvicu i uzivat u njenim blagodatima.

Svi tezimo za autima sportskim lijepim vakim nakim al na kraju imamo ono auto za koje mozemo dovoljno da se pruzimo:):):)
 
sve zavisi od potreba osobe, danasnji dizelasi su otisli daleko i vjerovatno su izdrzljivi koliko i benzinci, ali dizel i dalje ostaje nekako za "sirotinju" :D , smijesno mi je kad neko kupi novog GL-a, A8, S-Class itd. i u njemu dizel motor, kad vec daju tolike pare sto da se zezaju sa dizelom kad je benzin gospodski motor... a i dizel nikad nece imati zvuk benzinca...
 
Član
ma nek imam auto i para da ga sipam,a jel na plin,dizel,kerozin il nesto deseto,nebitno:D
sto se dizela tice,ne volim zvuk,osim kod motora preko neke 2,4 litre,kad ne stekce nego huci...a ovi do 2,4 mi nisu nest:D
 
Član
olensoner je napisao(la):
sve zavisi od potreba osobe, danasnji dizelasi su otisli daleko i vjerovatno su izdrzljivi koliko i benzinci, ali dizel i dalje ostaje nekako za "sirotinju" :D , smijesno mi je kad neko kupi novog GL-a, A8, S-Class itd. i u njemu dizel motor, kad vec daju tolike pare sto da se zezaju sa dizelom kad je benzin gospodski motor... a i dizel nikad nece imati zvuk benzinca...
Ja koliko vidim danas sirotinja voza benzince i to neke velike kubikaze, jer nemaju pare da kupe dizela. A gazde neke dizele 3.0 i slicne
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top