dali se xenonke griju više ili manje od običnih sijalica

dali se xenonke griju više ili manje od običnih sijalica

Član
mjerio sam temp i kod h4 na kratkom svjetlu temp je 340 stupnjeva a na dugom 310 stupnjeva, jednom mi je svjetlo ostalo upaljeno dok nisam vozio i nije se far mogao hladiti i istopio mi se,ne čitav nego tamo gdje bije kratko svjetlo. Inače far je namjenjan za sijalicu od 35W i nije ga tako lako nać, jedva sam našo drugi i sada se dvoumin dali da stavim led H4,xenonke ili da ostavim halogenu i složit neki ventilator da hladi far
 
manje grije xenon , u to sam se licno uvjerio dok sam imao u angelkama obicne sijalice staklo je pocelo lagano da puca (jeftina plastika) kad sam stavio xenon prestalo je tj nije dalje islo
 
Član
2 godine na aftermarket farovima sa lecom, na kojima jasno i glasno pise da nije za xenon...eno jos sve radi u najboljem redu :cool: Usto mislim da je kod xenona veca temperatura daleko od halogenke u centru, ali je puno manje isijavanje topline ;)
 
Član
Meni su se xenoni isplatili davno vec, da se istope sad farovi opet sam na dobitku.
Prije svaki 3-4 dan crkne sijalice, xenoni druga godina puna sijalice zamijenio samo.
Cheng Shun Hei marka :) Orginal
Al sto se tice toplote, nemam pojma ne desava se nista neobicno :)
 
Član
MTR je napisao(la):
p.s. u samom zaristu kod 6000K temperatura je oko 5727 Celzija ;)

nemožeš to tako gledat to je temperatura boje,a ne temp sijalice šta misliš kako bi onda na 12000 K ili ti 11727 celzija izdržalo staklo a neznam dali i atomska bomba može dostić tu temperaturu
ma imo sam tih xenona po kući sve rasprodo a nije mi palo napamet da izmjerim, ma ništa otić ću do komšije on ima na 190 xenone pa ću malo izmjerit
 
Član
temp sijalice preko 360
ali ona je dosta uža, temp oko xenona je manja nego u halogenke, dakle na samom staklu sijalice xenon je topliji ali je uži zato je oko sijalice temp dosta manja, oko 40 stupnjeva na cca 1.5cm-2 udaljenosti
 
Top