Dali se isplati uvesti auto iz Njemacke

Dali se isplati uvesti auto iz Njemacke

Da neko ne pomisli da je ovo opet tema kako uvesti auto. Mene vise zanima dali se isplati uvesti auto do nekih 3000 EUR? Nesto sam racuno i pokazalo mi se da auto placeno u njemackoj 3000 EUR ovde dodje 4000-4500 EUR. Znaci trecinu vrijednosti auta dadnem na transport, carine i sl. Zato se pitam dali se uopste isplati mrcvariti se po autobusima i moljakat rodbinu da kod njih nocis pa da te vozikaju po kojekakvim autosalonima? Koliko sam citao po njemackim forumima ima i kod njih dosta podvala tipa vracanja kilometraze i sl. tako da opet i kad tamo kupis ne mozes biti siguran 100% da je auto ok. Ovde makar mozes odvest auto kod svog majstora da pregleda detaljno auto. Ima tu jos dosta stvari koje govori pro i kontra uvoza. Kakvo je vase misljenje o uvozu ovakvih da kazem "krntija"?
 
Dok sve sračunaš tu je to.
I dok skontaš kako si reko jebavanje po busu ako ne ides s nekim ja ne bi.
Odi na auto pijacu ili nadji na piku, kao da su uvezena vozila bolja od ovih ovdje nasih isti *****.
 
BHT Ovisnik
zavisi od auta,da ides kupit golfa tek tako dok sve platis isto te skoro izađe,ja sam nedavno uveo volva sebi,racunao sam da cu dobro proci,ali su me ogulili na carini,gore je kostao 2700€,dok sam ga doveo i sve platio izasao me oko 10 000km,a ja sam racunao do oko 8000km ce me sve izaci,ali samo poreza i carine bilo 3150km;)
ja se ne bih bas upustao u to osim ako bas nisi nasao auto u nekoga,ili znas gdje mozes sredit za porez i carinu,inace se na povlasticu isplati sigurno otic i uzet;)
 
Član
naravno da se isplati nadji auto sa servisnom knjizicom i da je od nekog treceg lica da nije handler i znas sta imas, jest da ce te izac 1000-2000 KM skuplje nego ovdje al barem ces imat citavo auto...
 
Član
nadji nekoga ko uvozi auta,ima ljudi koji dovlace, ti nades auto, ako imas pikirano auto u njemackoj ili negdje, dogovoris cijenu i ljudi ti dovuku auto na labudici, cak i papire carinuti mogu zavrsiti za simbolicnu sumu...
 
Član
Jedan moj prijatelj je kupio Astru 1.6 2001. godiste u Austriji izasla ga je 2200eura i kako on kaze kad je sve izracunao da ce ga sa carinjenjem izaci oko 8000km.A kod nas se moze naci dobra astra za manje para.Tako da mozda ako ti neko drugi doveze mozda se isplati.
 
Član
Sve je to isto ako hoces dobro auto mozes ga i ovde naci ali kosta isto tako je i tamo . . .
niko nista ne poklanja . . .
jedino kad bi se uzimalo na povlasticu e onda je vec druga prica
 
Znaci ipal oglase u ruke i zovi redom. Kontam prvo da ja detaljno pregledam. procito sam dosta savijeta za kupovinu ono sto ja mislim da treba pazit. onda probna voznja. ako sve to bude ok onda u ovlasteni servis na dijagnostiku i nakon toga kod svog majstora na kanal da detaljno pregleda sve. Dali ima logike da radim detaljan pregled u ovlastenom servisu tipa amortizeri lezajevi dihtunzi na motoru itd ili je bolje da vozim kod svog majstora? Bojim se da mi ovi u servisu nece sve detaljno pregledati a i ako nadju na neke sitnice nece htijeti reci da se nebi zamjerili sa ljduima. cuo sam tako price od jednog majstora sto je tako pregledo auta i reko liku da mu ne valja auto i ovaj ga lik htio bit zbog toga. i od tada kaze nikad vise nikom necu pregledat auto za prodaju. sta vi mislite dali je potrebno vodit i na dijagnostiku i kod majstora? sta mislite da umjesto majstoru odvedem u bihamk ili neki servis za tehnicki pregled da mi oni pregledaju?
 
Član
ev jedno pitanje na brzaka


imam ponudu za citroen 1.4 saxo vts 2000 ili 01 god.

za 1300 e


isplati li se to uvest ?
 
BHT Ovisnik
ako mislis kao sto pises da odes gore pa trazis po pijacama zaboravi;)
nije to 98-a da se ide po pijacama i kupujes auto,ja sam preko skype-a svaki dan pricao s rođakom,posaljem mu link i on zove za auto,koliko ih je samo otpalo,il ne valja,il ako je jeftin,a valja proda se za 2 dana,normalnija auta se nikako ne isplate,ako je to vec neki bmw,merc i sl. koji su gore mozda jeftiniji dosta,onda da,ja ti barem govorim iz iskustva jer sam se ja malo opekao;)
 
badboy je napisao(la):
ev jedno pitanje na brzaka


imam ponudu za citroen 1.4 saxo vts 2000 ili 01 god.

za 1300 e


isplati li se to uvest ?

ja mislim da ne isplati. doce te troskova jos 1300. bas da su sad u bih auta duplo skuplja nego u njemackoj sumnjam
 
Ja sam sebi trazio auto znaci...I prosao dosta neki stvari gore..Sve zavisi gdje uzimas i kod koga uzimas..Kad uzimas u u kucama, vecinom ti svi daju garanciju na auto najmanje 12mjeseci...
Gledaoo sam sta rade nasi ljudi hrvati i bosanci..Bili su u tom trenutku u jednoj velikoj auto kuci u Passau..
Tu ima 800auta svaki sedmice dolazi po najmanje 50auta...
I ti nasi balkanci posebno idu u jedan prostor gdje su auta sa nekim manama, udarena,otislo na motoru nesto,mjenac zamjenit treba itd..
I tu dosta jeftinije dobijes auto, cak jedan audi A6 linija od 2004 uzmes za 7 hiljada eura..I jednostavno recu sta je otislo sta treba raditi na auto itd...I oni tako uzmu na prikolice 2-3 auta dobiju povoljnije,naprave u Bosni za jeftinije i tako prodaju :)
Budu dobri najmanje 2500eura na audi a6..
Znaci sve zavisii,ako ces dobro treba uzeti u auto kuci..
Ja sam TT uzeo iz salona, servis je odraden svake godine u audi servisu,i dali garanciju na 12 mjeseci...
 
Top