Daewoo Musso

Daewoo Musso

Član
Ovih dana namjeravam da pazarim Daewoo musso 2,3 td.
Interesuje me da li je iko od cijnjenih forumaša imao iskustva s ovim autom.
Šta su mu slabosti, specifičnosti i ostalo.
Pozzzzzzzzzzzzzzzz:zicagu:
 
Član
Ma meni lično treba kabasto auto da trpi koliko toliko makadama i rupe na "auto putu" i magistralama.
+ da ima prostora
+da nije atraktivan za krađu previše.
 
Član
Biće i slatka kad ga dotjeram u red.
Zna li ko koji su servisi i prodavnice dijelova za njega?
 
Član
Ima edoze, pitaj njega. Siguran sam da je vencanica, ali ako ti treba da ga godinama ne menjas samo napred;)
 
Član
Nisam još pazario, trebam tek otići da ga vidim. Zamjena ključ, za ključ.
U načelu smo se složili ali eto, nikad se ne zna.
 
Član
u mene je 2,9d i ssangyong,znaci starija verzija malo,odnosno daewoo je radio facelift
najlosija stvar u vezi njih je pogon
znaci,dok radi,sve 5
ak ako je los,bjezi od njega
nije mehanicka rucica za pogon nego na prekidac,neki vakumi,sta li
sad ti je extra vrijeme da ga probas
nadji blagi uspon,ubaci u 4H i pun gas
ostane li u mjestu slajdrajuci,bjezi od njega
takodjer,provjeri mu 4L,odnosno redukciju,okrenes ga nizbrdo,ubacis u to i pustis sve komande
treba ici nekih 4-5km/h ako je sve ok,bez obzira na nagib
ako nije,trzat ce i postepeno ubrzavat
ak je to ok,onda gledas dalje :D
to dalje se temelji na provjeri motora,to pretpostavljam,znas
ima poprilicno elektronike,al nije kvarljiva
dijelovi nisu skupi
amortizer zadn ji je 89KM
kugla 50KM
relej grijaca je 159KM
grijac je 18KM
to sam ja mijenjao
znaci,originalni dijelovi osim grijaca,koji je BERU
ako ce ti u ssangyongu uzet na rad to auto,a mislim da hoce,satnica je 37KM
sve u svemu,kod mene je ovaj vec 3godine,nikakvih ozbiljnijih kvarova,amorti su dosli losi,relej grijaca sam ja skrtsio losim akumulatorom,kugla i grijac su potrosna roba
ako htjednes gume kupovat,javi mi se,da te uputim;)
uglavnom,mercedesov motor i mjenjac,ne znam kako se ponasa taj 2,3 al u mene ovaj slusa,ne planiram ga mijenjati
vozio je uz nagib od nekih 45 stepeni,400kg u gepeku,bez lanaca,po snijegu:D
 
Član
Ma ko zna zna. Šteta što nisi bliže. Dogovorili bi se da mi ga pomogneš pregledati.
U načelu i jest mi važno da je pogon OK jer sve ostalo mogu naknadno sređivati. Ovaj koji ja hoću je prešao bruku ali koliko sam čuo o tim autima ako ih ne siliš, a ja nemam namjeru to raditi, da mogu stvarno puno preći.
Čovjek s kojim sam razgovarao ga nije vozio nego su njega vozili u nekom koji je već gazio oko 380.000km.
Gdje se mogu nabaviti dijelovi u Sarajevu i okolini, ako ti je poznato?
 
Član
hmmm,moj je presao 170+ hiljada i za sad slusa
inace,ne prelaze ta auta puno,ono,rijetko se s njima ide na duza putovanja
za dugotrajnost motora ne znam,al ako je kao ostali mercedesi,ne bi trebalo bit problema
imas ovlasteni u Sarajevu,bio je na Barama,iznad OMVa cini mi se
mislim da su se sad prebacili u rajlovac,vidio sam izlozena auta tamo
iam d.o.o
http://ssangyong.ba/
http://ssangyong.ba/index.php?sel=7
nazovi i pitaj,mada sam 99% siguran da je taj daewoo identican ssangyongu,samo drugi amblem proizvodjaca
nisam odavno imao potrebu da narucujem nesto i idem po to,pa ne znam ni gdje su:D
mozda ce tebi adresa pomoci
 
Član
I ja licno imam Mussa. Samo 1997 Ssangyong. Prva ruka. 50 000 presao. I to sve na dalje rute, po gradu ne koristimo za vozanje. Dobar je, udobar, komforan za putovanja. Jedina mana mu je prenos, odnosno mjenjac, krhak je drama. u Gorazdu kod nas su na 2 ista polomili mjenjace. Kod mene je prije mjesec dana, propustio cilindar kvacila donji, ali u Rogatici neka firma nam je to hobovala, tako da je sad sve uredu. Bas u decembru isli za Beograd, sve super slusao. Ako nemas namjeru cuvati to auto, bjezi od njeg. Ako neces 'hrgati' solidno je :)
 
Član
Ma ne hrgam ni jedno. Čovjek od kojeg sam htio kupit(zamjena) završio u bolnici.
Ali eto nadam se da ću se pridruđit klubu.
 
Top