Daewoo musso, iskustva??

Daewoo musso, iskustva??

Početnik
Ssang yong ili ti Daewoo musso 2.9td
Ima li iko od forumasa kakvih nadam se pozitivnih iskustava sa ovim terencom?
edoze?

Planiramo uzeti jednog, izletio povoljno, ali ima nekih problema sa motorom sto mi ne predstavlja problem posto je motor mercedesov, to cemo srediti...

Unaprijed hvala
 
Legend
Stari je imao ove musse u vojsci, pored njih su imali terrane
uzeli su ih u isto vrijeme (negdje 96 ili 7e) do 2001 svi su bili havarisani..
imaju problem sa pogonom vecinom, mislim da motor nije problem koliko je mjenjac tj pogon, nesto ide preko vakuma nekih (koliko se sjecam stari je to spominjao) ugl to im se bas kvarilo.. na kraju su havarisana sva 3..
sto se tice auta kao auta, jako je dobar unutra, ima brdo opreme, sve je na struju, udoban, prostran, jako dobar auto.. stim da je jako i trom (opet predpostavljam zbog tog pogona)
 
Početnik
Nea veze, musso je u avliji, pa vidjecu sad iz prve ruke sta su im mane, sta prednosti, ima li ih uopce... sad cu malo njega sarafat, da vidim sta se moze napravit od njega, pravi je izazov haha :cool:
 
Član
nisam vidio temu
mercedes motor i mjenjac
odrzavanje,osim ulja i filtera,nema ga:D
mana im je zadnji diferencijal,podrobi ga,ne mozes bit siguran koliko ce izdrzat,ja nisam imao problema,zamiojenis samo zupcanike i gas :D
ukljucivanje prednjeg diffa je vakumski,pa zna zezat,al to se rijesi sa dva neka semeringa i nije skupo,kod mog je remontovano prije nego sto sam ga kupio
ja do sad mijenjao 2 amortizera,koji su dosli losi,relej grijaca koji se razvalio zbog loseg akkua,ulje,filtere...sad narucio 2 semeringa nazad na lijevom tocku,slaba mi rucna,pusta malo ulje
amortizer po komadu je 90-tak KM,zadnji
relej grijaca je 159KM
ulja u mog stane preko 10L,sipam INA delta 5 ja mislim,uglavnom,9KM po litru
filter je klasicni MB
sto se tice voznje,u mene je 2,9d sa 100KS pa je malo sporiji od tog,taj je 2,9td i ima 120KS
ako ti budu trebale gume, 15-ke,u zenici imas BF goodrich winterslalom za nekih 205KM po komadu,michelin je 350 a bridgestone je 290KM
sve za dimenziju 235/75 R15
kod mene su sve 4 ove goodrich i sve preporuke,nisam naisao nigdje da nije uspio izaci..
mana je jeftina plastika unutra,al navikne se covjek:lol:
savjet,pazi se pri spustanju,ako se zaleti nizbrdo niko te ne sacuva (mislim,ako pocne klizit)
kad ubacujes prednji diff,na 4H,tj brzu na sve tockove,mozes u voznji,i NEMOJ prelazit 70kmh ni u kom slucvaju sa tim ukljucenim
na 4L ukljucujes u mjestu s pritisnutim kvacilom
ako izgori grijaci,ne pali se lampica od grijaca kad das kontakt,nego se kasnije ma nekih 15 sec upali
et:D
ako te jos sta zanima,viči :lol:

i da, sto se tice servisa,IAM,sarajevo,bili u rajlovcu,sad su se prebacili negdje,nemam pojma gdje,ja bio pred novu godinu,i bili su u toku selidbe:icon_smile:

opet ja :D potrosnja,gradske po zenici uzme 10,5-11 litara ako se vise voza po guzvama...otvorene sam spustao ispod 9...uglavnom,ubacis ga u 4H i na parking po snijegu,pa ces vidjet sta je zabava :lol:
 
Početnik
Nije od Zaimovica..

edoze, tebe sam cekao...motor ne zeza, motora nema :D bila slaba vuca i lola ga rastavio u dijelove, i nije znao sastavit...uglavnom, nisam ga ni ja kontao sastavljat, nego ubacit drugi, najbolje bi bilo kada bi odgovara iz mercedesa w124, 300TD?? I onda kad se upali trebao bih znati sta je sa pogonom, kako mi je rekao, prednji pogon nesto zeza, ostalo ok..i sajbu cu morat kupit, ona je malo razbijena..ostalo cemo vidjeti u voznji :cool:
 
Član
sta je s tim motorom?vjerovatno moze,samo ne znam zbog mjenjaca sta i kako,jer je jedino 2,3 i 2,9 dizel dolazio u mussu,pa ne znam pase li sve na saraf...taj 300td je sestak, a 2,9 je petak...
to za prednji pogon su ti vjerovatno ti semerinzi,gubi vakum tu i nece da prebaci zupcanike
na auto otpadu mandic u vitezu imas jednog za dijelove,ima sajbu,to znam...pa vidi s tim likom sta i kako,ima tamo u onoj temi za otpade...uglavnom,na starom putu za vitez je,kad prodjes kraj fisa,pa udjes odozgo od nove bile onom cestom,na desnu stranu reklama
 
Početnik
A slaba vuca bila i lik rastavio motor, a bog zna do cega je bilo...sad je motor rastavljen do zadnjeg dijela i pojma nemam jesu li svi tu, a sigurno da nesto fali...zato sam kontao drugi motor..
Hvala za info za otpad, oticu odmah ovih dana da uzmem sta mi bude falilo ;)
 
Član
nazovi ga prvo,znam da je plavi,samo,onaj stariji je,jel u tebe redizajn? vjerovatno sajba odgovara...sad mi naumpade da je isto kao u mene,96-97 godina,ako je 99 pa dalje,onda su drugaciji farovi i interijer,al pretpostavljam da je sajba ista

o ovome pricam
ovakakv je kod mene
Ssangyong_Musso_to_Partywave_by_Kia_Motors.jpg


a ovo je redizajn

0811220005_00.jpg


usput,imas li slucajno naprijed bullbar na njemu i jel za prodaju :D
 
Početnik
Je, redizajn je kod mene...nema bullbar na njemu, skinuto sve..a i koliko se sjecam, nije bio ovakav ko na ovom nego neki odvratni, lafo kromirani, pise "konvoj" i "stop" nazad, sta li, uglavnom, meni ono nije neki modni detalj :D
Sad mi je glavna briga koji motor ubacit, dalje cu lako ;)
 
Član
imas u ovom 2,9d...ne znam sad odgovara li ti...sve je isto kao i na tom,samo je drugaciji usis i ima turbinu i IC,motor kao motor je isti cini mi se,bar koliko sam ja vidio...
ma ono nazad je glupo,naprijed onaj mi treba...nov 800KM:icon_confused:
 
Početnik
Probaj naci puha/g klasu u njima je isti taj motor.U nas ima murija puha sa tim motorom,ak hoces provjerim ti hocel prodat :D
BTW poznanik jedan ga imao i samo rijeci hvale je imao za dzip,kaze izdrzljivi su ;)
 
Član
edoze je napisao(la):
i da, sto se tice servisa,IAM,sarajevo,bili u rajlovcu,sad su se prebacili negdje,nemam pojma gdje,ja bio pred novu godinu,i bili su u toku selidbe:icon_smile:

i sad su u sarajevu na alpasinom polju u a fazi kod RTV doma
 
Početnik
edoze je napisao(la):
imas u ovom 2,9d...ne znam sad odgovara li ti...sve je isto kao i na tom,samo je drugaciji usis i ima turbinu i IC,motor kao motor je isti cini mi se,bar koliko sam ja vidio...
ma ono nazad je glupo,naprijed onaj mi treba...nov 800KM:icon_confused:

Prvi put danas pogledao ga kako treba, i papire, 2.3TD motor je bio u njemu...dobicu dijelove njegova, al zaribana je radilica..



Sarajlic je napisao(la):
Probaj naci puha/g klasu u njima je isti taj motor.U nas ima murija puha sa tim motorom,ak hoces provjerim ti hocel prodat :D
BTW poznanik jedan ga imao i samo rijeci hvale je imao za dzip,kaze izdrzljivi su ;)

To volim cuti :D Ma spakovacu nesta, zdrav je limarijski, ocuvan je dovoljno, ima klimu, el. podizace, valjda jos sta ima :D
 
Top