Da li ubacivati sociva ili ne????

Da li ubacivati sociva ili ne????

Član
eh ovako raja,planirao sam ubacivati sociva u svoje farove,znaci ono standardno ofarbati sjenilo u mat,ubaciti bi-xenon sociva i sijalice,al bojim se kako ce to izgledati jer su kod ovog audia farovi duboki,bojim se da mi ne budu sociva puno unutra,znam da to nece biti kao sa kristalnim farovima al eto da li ce biti ista bolje..???:icon_question:
 
Član
Slobodno ubaci, kakve veze što su "duboki" farovi... I naravno da je vidljivost bolja, jer far bez sočiva rasipa svjetlost ako je u pitanju xenon
 
Ako planiras ubacivati xenone onda je i pozeljno ubaciti sociva zbog bolje vidljivosti a i zbog drugih u saobracaju.

Ako hoces full efekat onda ganjaj clear glass farove(pretpostavljam da imaju za taj model). Ili da ispoliras postojece farove, skines rebra i dobijes npr ovo:

2013-03-22-032659-1.jpg

2013-03-22-032536-1.jpg


I to na kraju ovako izgleda...

H4 vs d2s
Kratko
h4-vs-d2s-1.jpg


Dugo
h4-vs-d2s-2.jpg
 
Član
ja mislim da se rebra ne mogu skinuti al eto,ja sam mislio sam na ove farove ubaciti bi-xenon sociva i obicne 6000K xenone,i ofarbati sjenila kao sto je uradio enesss sa foruma,,nista vise..
 
Sve se moze kad se hoce :icon_smile:

p.s Nisam ja radio, nemam potrebe jer su mi fabricki xenoni, nego prenosim sa drugog foruma. Momak sebi uradio. Nije detaljno opisivao postupak, ali uglavnom skinuo brusenjem rebra i onda poliranje. Mislim da je negdje napisao da je koristio neku posebnu pastu za mineralna staklo, tako nesto. Samo sam onako postavio da vidi da postoji i ta opcija. Ali eto ako si vec odlucio da ces uraditi kao u kolege sa foruma, onda ti je to i najlaksa verzija, a koliko toliko bolje je nego bez projektora.;)
 
Član
ma neka finta postoji to je sigurnoo,ja jos nisam nigdje cuo da neko to radi ili da moze uraditi,al vidjecu jos sta cu i kako cu..:cool:
 
Top