Cudno prebacivanje na plin???

Cudno prebacivanje na plin???

sekvent je sistem nedavno ugradjen nema 5,6 mjeseci,,
ljeti u roku naivjse 1 minuta prebaci na plin automatski,,
sto je i normalno,, vec na jesen oko 5min mu treba,, a sada
kako zima stize,, i po 15 minuta:icon_question:
hajde sve to nekako bi i podnio mada za 15min potrosis bruku goriva:D
ali juce mi se desi sljedeca situacija,, vozio preko dana auto sve regulara, doduse trebalo mu je 15min dok nije prebacio, i hajde krenem ja sa ugrijanim autom na neku dionicu 30km u jednom smjeru,, i vozim jedno 10ak km dok se nije temperatura pocela u minus zavlaciti,, -4,kad odjednom poce treperiti lampica i nece da prebaci na plin,,:icon_question: u povratku krenem auto postigne radnu temp, koja je 90 konstantno,, opet ne prebacuje na plin,, ja sta cu vozi na benzin,, kako se t emperatura povecavala napolju,, mislim sa -4 na -1,, prebacio je na plin,,
e sad da m iloze biti do plina , kad sam krenuo sipao sam plin,,
bezveze mi da idem reklamirati nesto dok ne budem 100 siguran da sistem ne funkcionise kako treba, hajmo plinjasi pomoc, jil ese nekome slicna stvar desila.ak ko je rijesio i sl, svaka pomoc dobrodosla;)

ne znam da li utice rasplinjac koji je smjesten ispod karambolke
na grijanje sistema i brze prebacivanje na plin.
 
hmmm cudno kod obicne ugradnje plina prebacivanje s benzina na plin se obavlja rucno tj. na prekidacu koi ima tri pola
prvi polozaj cisti benzin
drugi polozaj cisti plin i
treci polozaj je automatika pali se auto na benzin i prilikom dostizanja obrtajamotora tj. 2000 rpm. ukljucuje se plin

a to kod tebe ako se prebacuje uvijek automatski onda bi ti moglo biti do senzora koi ocitava toplotu a moze ti ga zezat vanjska temperatura posto auto je u pokretu i nece da prebaci ili ti je taj termo prekidac postavljen na vanjski lim pa ne moze registrovat tacnu temperaturu motora po mom bi trebao taj prekidac biti postavljen sto blize motoru ili pricvrscen za motor
savjet otjeraj onom ko ti je plin ugradio jer tako ne smije biti nema tu nikakve racunice ako ga vozis nonstop na benzin pozzz ;)
 
nije kod mene takav sistem, imas jedno dugme na kojem je pokazivac plina,, i
na njega mozes ugasiti i paliti plin po zelji,, ma navjvjerovatnije da cu otici reklamirati,
ali reko da cujem druga misljenja;)

ernadhusic je napisao(la):
hmmm cudno kod obicne ugradnje plina prebacivanje s benzina na plin se obavlja rucno tj. na prekidacu koi ima tri pola
prvi polozaj cisti benzin
drugi polozaj cisti plin i
treci polozaj je automatika pali se auto na benzin i prilikom dostizanja obrtajamotora tj. 2000 rpm. ukljucuje se plin

a to kod tebe ako se prebacuje uvijek automatski onda bi ti moglo biti do senzora koi ocitava toplotu a moze ti ga zezat vanjska temperatura posto auto je u pokretu i nece da prebaci ili ti je taj termo prekidac postavljen na vanjski lim pa ne moze registrovat tacnu temperaturu motora po mom bi trebao taj prekidac biti postavljen sto blize motoru ili pricvrscen za motor
savjet otjeraj onom ko ti je plin ugradio jer tako ne smije biti nema tu nikakve racunice ako ga vozis nonstop na benzin pozzz ;)

to je predpostavljam senzor koji dodje uz plinsku instalaciju??
 
upravo tako to ti dodje uz instalaciju taj senzor nego jos jedno tek si sad naveo da ti je rasplinjivac smjesten ispod karambolke ako ima kakvih direktnih otvora koi mogu pustati hladan zrak do njega onda nista drugo ne moze ni biti nego do njega dzaba sto mu topla voda grije plin kad ga odmah hladan zrak ohladi 100% ce morati mjenjati mjesto rasplinjivacu

nego probaj u mjestu ga zagrijat do 90 stepeni pa vidi hoceli prebaciti na plin probaj odmah jer veceras je bas upeko minus :lol:
 
ma nebi sad izasao , nema para,, sve bijelo od mraza, haha
ma jos malo cu to testirati pa javim rezutlate,, a
rasplinjac Je tacno na udaru,, ako se ne varam ima dosta cold air intake
iz usisa sa karabmolke,, ma bice njemu na kraju custom kutija vodo neprosupna,,
i termoizolovana,, to ako ne pomogne nece nista
 
Član
Drug ja sam imao problema prosle godine sa plinom tj nije tu kriva insalacija vec termostat mi otisao a majstoru bilo mrsko zamjeniti, i onda mi u voznji opadala temperatura i on prebaci sa plina na benzin, dok sam ove godine ja uzeo stvar u svoje ruke i sa drugom zamjenimo termostat, na plin prebaci za nekih 3,4 ili 5 min sve zavisi od vanjske temperature i samo vozi ;).
 
ma ne fali, redovno ja to pregledavam,, problem je u termo davacu,, koji je
malo poludio,, cas pokazuje 90,, cas 0,, tako da cu njega mijenjati pod hitno,,;)
 
Član
ee super kod mene je to bilo a isto se desavalo ;)

mislim super da si sazno do cega je :icon_biggrin:
 
hajde da napisem moze nekome valjati,, skopcao autic na dijagnostiku,, temperatura motora
u tom trenutku je bila 76 a na instrument tabli je prijavljivalo 90,, isto tako kad je 85 90,, prijavljije 100
105,, problemcic je u senzoru temperature motora,, koji daje pogresan signal, znaci nije termostat ;)
e sad bila je i varijanta da se malo kontakti ociste jer su se zaprljali, al nije mi se dalo sa tim zaje.bavati,,
tako da sam uzeo novi senzor,, 29 km,, kad je bal nek je maskenbal:lol:;) moze lock!!!!!
i da ono sto je vazno za g4 jeste radna temperatura koja je 90 konstatno ako je sve u ispravnom stanju:

zaboravih glavni ekonomski aspekat price :lol: prebacivanje na plin se vrsi cim motor dostigne
nekih 30 stepencica;)
 
Top